Česká reprezentace má za sebou první dvě utkání na domácím hokejovém mistrovství světa a vstup se dá hodnotit jako kladný, ačkoliv je stále dost věcí, na kterých je potřeba zapracovat. Mezi ně patří bránění oslabení a vlastně obrana celkově, protože směrem dozadu to zatím není pravé ořechové.

Své o tom ví i gólman Salák, který v pro oko nádherném, ale brankáře nepříliš povedeném vstupním utkání se Švédy pustil v základní hrací době pět branek, přičemž některé byly po hrubých chybách naší defenzívy a neměl proti nim moc šanci. V zápase s Lotyšskem si náladu bohužel nevylepšil a první gól utkání šel na jeho vrub. Když pak Lotyši dali na 2:1, byl trenérem Růžičkou vystřídán a nahradil jej Pavelec, jehož Winnipeg vypadl v prvním kole play off. Ten se hned v pozápasovém rozhovoru svého parťáka zastal. Je však nutno podotknout, že druhou polovinu zápasu už obrana pracovala, jak má, a soupeři dovolila jen pár střel a pouze jedinou jasnou gólovku.

Naopak nás může těšit hned několik věcí, a to produktivita, hraní přesilovek, kterých jsme využili už pět, forma některých mladíků či herní projev Jaromíra Jágra. Ten se stal ve 43 letech a 77 dnech nejstarším střelcem historie MS, dal již dva góly a na ledě tráví hodně času (v součtu dvou úvodních duelů už 35 minut). Navíc nehraje pouze v oblasti mantinelů, ale chodí i do závarů před brankou nebo se v případě potřeby zastane v potyčce svého spoluhráče. A nebrání mu ani poranění malíčku, které si odnesl z úvodního zápasu, po němž nebylo jasné, jak to s Jardou dále bude. Dal tak vzpomenout na situaci z mistrovství světa ve Vídni z roku 2005, kde jej stejné zranění paradoxně nakoplo. Přesně na takového Jágra se všichni fanoušci českého týmu těšili!

Mistrovství světa v Praze a Ostravě, které se tu koná po 11 letech, jinak plní očekávání, kolem panuje skvělá atmosféra, která je přímo hmatatelná, a na zápasy chodí dost lidí. Obě naše vystoupení byla beznadějně vyprodána, a i když fanoušci byli poněkud zaskočeni vývojem první půlky zápasu se Švédy a nebyli tolik slyšet, brzy pochopili, že bez fandění a podpory našich kluků to nepůjde. A samozřejmě tomu napomohla i zlepšená hra borců na ledě.

Zítra večer nás čeká opravdová zkouška ohněm, a to vždy vypjatý zápas s Kanadou, který by měl být ozdobou naší skupiny. Hokejisté javorového listu si přivezli opravdu silný výběr a ty nejvyšší ambice. Crosby, Spezza, Seguin, GirouxMacKinnon, v brankovišti Smith. Děsivé, že? O to víc se ale na tento match těším, bude se na co dívat!

A co vy? Jak se vám zatím mistrovství zamlouvá? Napište nám do komentáře.

 

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít