WITHIN THE RUINS - Phenomena: Zhudebněná preciznost
Za Myboxx.cz90%
90%Celkem

WITHIN THE RUINS – Phenomena (2014)

Within The Ruins  stáli vždy tak trochu bokem od zbytku moderní deathcore scény. Ať už se jednalo o hodně odvážné postupy, neotřelou práci s kompozicí nebo posunování hranic v přístupu ke zvukovému ošetření svých nahrávek. Nicméně teprve až poslední deska to dotahuje k něčemu, co by jsme klidně mohli nazvat dokonalostí a název „Phenomena“ nemusí chodit daleko k vyjádření pravé podstaty svého významu. Domnívám se totiž, že tahle deska je fenomenální! WTR mají obrovský náskok před většinou kapel, protože kromě standardně nadaných muzikantů mají uvnitř kapely kytaristu, který je buď klasicky vzdělaný nebo mimořádně šikovný, který má najeté a zažité všemožné kytarové virtuózy a se sobě vlastním skillem aplikuje tyhle klasické heavymetalové postupy do deathcore muziky nejvyšší úrovně. Z toho pak logicky vzniká nevídaný hybrid, který nemá na scéně obdoby. Jenže kapele nestačí jenom to být vyjímečná svou odlišností, svou tvorbu posouvají o hodně dál spoustou netypických postupů, netradičních vyhrávek a nepochopitelných melodií, které jsou více než odvážné. To vše podtrhává honba za dokonalým zvukem, která je právě na Phenomeně zřejmě u svého konce, protože osobně tohle považuji za zvukový top – nikdy jsem nic takového neslyšel. Krom drtivého výsledného soundu a skvělé vražedné produkce, se kapela posunula ještě dál ve vlastním výrazu a zvuk kytar je něco tak nevídaného, že mám problém ho vlastně erudovaně popsat. Základ tvoří značně nabasované spodky, které většinu času zní, jako by ani nebyly hrané na kytary, ale spíš na basu. Samotný zvuk kytar má ještě jakýsi robotický, místy až midi feeling, který vás nutí váhat, jestli tohle už není computerová hudba budoucnosti. Vše zahrané maximálně precizně, každý zásek je naprosto čistý a vše hraje takovou razancí, že vám to trhá zdi pokoje. Hudba z Marsu? Nikoli, moderní metal vzor 2014. Tak jak si ho představuju já v ideálním světě!

hodnocení: 9 / 10

Info o desce ZDE.

 

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít