Whiplash: Neskutečná bubenická šikana. Jak tohle může dopadnout?
HODNOCENÍ90%
90%Totale score
Waardering gebruiker: (0 Votes)
0%

Whiplash (2014)

Ještě jsem neviděl žádný takhle napínavý hudební film nebo film s hudební tématikou. Nedokážu sice odhadnout, jak takový snímek může oslovit diváka-nemuzikanta, ale mě teda strhnul dokonale, že jsem hltavě prožíval každou minutu. Tenhle film totiž dokonale zobrazuje dilema člověka, pro kterého je úspěch a realizace v hudbě naprosto vším – nad vztahy, nad rodinou, nad zdravím. A jelikož se pár let na hudební scéně pohybuji, naprosto soucítím s tím klukem, který zažíval ty nejvíce ponižující, nejvíce stresující a jinak nepříjemné chvíle, jen proto, aby ukázal, že je nejlepší a že na to má. Miles Teller si tu střihnul po The Spectacular Now další přesvědčivou dramatickou roli a suverénně ukazuje, že zbytek filmové obce s ním bude muset do budoucna počítat, a J.K. Simmons coby stimulující záporák předvádí jednu ze svých nejvýraznějších (pokud ne rovnou tu nejpovedenější) rolí. Na závěr bych tuhle věc doporučil většině českých muzikantů jako motivační video, protože sedávat panenko v koutě = snadno přehlédnou tě!

hodnocení: 9 / 10

Info k filmu ZDE.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít