Kapela, působící tak světácky, že vás při prvním poslechu přepadne pocit, že už dávno ovládla zahraniční trh. To však není tak úplně pravda. Tihle kluci se na světovou úroveň teprve probíjejí. Nedávno nahráli svoji první desku v zahraničí a letos v létě je můžete potkat na českých festivalech. Vyzpovídali jsme proto Tomáše Červinku, zpěváka a frontmana kapely We On the Moon a zajímalo nás, jak probíhalo nahrávání v zahraničí, jestli je zastihl trend veganství a další. 

 

Jaká byla cesta k nahrávání v zahraničí a jaký to byl pro vás zážitek?
Oslovovali jsme víc producentů. Rozhodli jsme se, že bychom chtěli pokročit v nahrávkách dál, a jediná možnost byla nahrát desku v zahraničí. V první vlně jsme oslovili producenty z Ameriky, kde však podmínky byly nedosažitelné a pro nás ne úplně reálné. Následně se nám ozval producent, který produkoval například známou, světovou kapelu Deaf Havana, kapelu, kterou máme hrozně rádi, s tím, že by s námi desku rád udělal. Byl to bod zlomu.

Získali jsme neuvěřitelné zkušenosti z nového nahrávacího procesu a celkově jsme si to užili v atmosféře studia, ze kterého doslova dýchaly skvělé nahrávky z desek těch známých kapel, které tam nahrávali. Měli jsme štěstí, že to takto dopadlo.

Vnímáš nějaký zásadní rozdíl mezi vašimi nahrávkami z tuzemska a z Anglii?
Určitě. Moc nás potěšil feedback od lidí kolem kapely a od fanoušků. Je příjemný, že nahrávka zní zahraničně. To byl náš cíl…!

we on the moon 3   we on the moon 1

Živí vás hudba, nebo máte mimo kapelu ještě zaměstnání?
Neživí, chodíme všichni do práce, ale chceme kapelu vykopnout do pozice, že nás snad jednou bude živit.  Teď jsme nahráli desku, ze který je snad jasný jakým směrem chceme směřovat a doufáme, že nám v tomto směru pomůže i nový management. Nedávno jsme totiž podepsali smlouvu s britským managementem, tudíž momentálně řešíme spoustu náležitostí v zahraničí. Jinak co se našeho zaměstnání týče, někdo z kapely podniká, já například pracuji v logistice.

Baví tě tvé zaměstnání?
To jo, práce je v pohodě. Je tam dobrej tým lidí. Naštěstí chápou, že muzika je pro mě stěžejní.
Myslím si, že to takhle máme všichni, hudba je pro nás to hlavní.

Vím, že je v dnešní době a na české scéně těžké se živit hudbou, ale generuje vám kapela již nějaké zásadní zisky?
Snažíme se hrát co nejvíc akcí, a to i za čistě náklady na hraní, protože chceme co nejvíce hrát, co nejvíc se dostat mezi lidi. To je pro nás priorita. Nejdřív si musíme vybudovat silnou fanouškovskou základnu, abychom mohli myslet na nějaké zisky z muziky.

Chytl vás nějaký moderní trend v podobě veganství, nebo angažovanosti v politické scéně?
To určitě ne. (smích) Jsme všichni masaři. My nejsme kapela, co by měla nějaký radikální názory, jako někteří. Myslím, že jsme takoví hodně tolerantní. Rádi se bavíme, rádi si užíváme, máme rádi dobrý jídlo a tak. Ani v textech se politicky neangažujeme.

Na YouTube máte zveřejněné celé své nejnovější album. Proč jste zvolili tuto formu vydání? Nemyslíte si, že tím přicházíte o zisk?
Kapela našeho formátu nemůže očekávat, že prodá 20 000 cédéček. Ani 1 000. Cédéčka v naší době vůbec nefungují tak, jak by měli fungovat, ale to je daný dobou. Proto se snažíme soustředit spíš na digitální produkci. Nahrání desky na YouTube bylo kvůli tomu, abychom se dostali k co nejvíce lidem. Lidi musí vědět, kdo jsme, znát naše písničky a až potom, můžeme přemýšlet o zisku.

Je z vašeho playlistu nějaká písnička, kterou máš nejraději? Se kterou máte spojené nejlepší vzpomínky?

To nejde tak úplně říct. Já mám nejraději asi singl Home, protože je to pro mě takovej osobní song. Je to o mém vyrůstání na malém městě. Taky Crashes, Save Me from Myself mám rád. Hodně mě baví naše poslední songy, a to protože je máme ještě neohrané a momentálně nimi žijeme. Celá naše nová nahrávka je skvělá. (smích) Jsme vlastně takoví fanoušci naší vlastní kapely.

Nejnovější album kapely We on the Moon si můžete poslechnout ZDE, na  jejich Instagram mrkněte ZDE
A jaké zahraniční celebrity válejí na Instagramu? Čtěte ZDE

we on the moon 2   we on the moon 4

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít