Gabriela Lašková a Roman Šebrle se zúčastnili náborů na velkofilm Petra Jákla Jan Žižka, který se tentokrát konal v historickém centru Tábora. Zapojili se tak do příprav natáčení jednoho z nejdražších snímku v historii české kinematografie. Při bojových scénách moderátorská dvojice všechny překvapila, když si se štíty a meči dokázali hravě poradit a není vyloučeno, že si nakonec v historickém velkofilmu oba zahrají. Náborů se do tohoto momentu zúčastnilo 3 457 lidí, kteří mají zájem zahrát si bojovníky v připravovaném velkofilmu.

Pohyby, sekání meči a obranu štíty trénovali Roman s Gábinou pod vedením zkušených kaskadérů necelou hodinu. Pak se převléknou do historické výstroje, popadnout meče a kamera začínají se točit první ostré záběry.

Roman v boji zdolal šest bojovníků. „Nejsou to atrapy mečů, když mi bouchli do štítu, tak to bylo naplno, kdybych se nekryl, tak mám hlavu vejpůl. Zvládl jsem jich pět a šestý mě zkosil,“ říká olympijský vítěz a moderátor zpráv televize Prima Roman Šebrle. Jediný, kdo Romana v boji přemohl byla právě jeho moderátorská kolegyně Gabriela.

„Helmu jsem vítězně sundala, pohodila hřívou a byla důležitá, že jsem Romana porazila,“ raduje se Gábi s tím, že chvíle strachu ale při boji měla: „Helma mi znemožnila jakékoliv periferní vidění, byla těžká, měla jsem problém vidět Romana a mířit na něj, musela jsem následovat instinkt a doufat, že ochranu, kterou měl kolem krku, zamezí jeho zranění,“ říká Gábi.

yan_0772

„Hledám čtyřicátníka, což Roman je, výškově odpovídá, typově taky, nevím, jestli umí anglicky a herecky se musí vyzkoušet, určitě vždycky šance je,“ hodnotí Jákl. „To je nesmysl, vždyť nejsem herec,“ na oko odporuje Roman, kterému na rozdíl od Žižky po krutoboji obě oči zůstaly. „Když by mě do filmu vybrali, tak nebudou litovat. Nevím, ale jestli bych se hodila na bojovníka. Lákalo by mě to, ale chtělo by to větší průpravu,“ těší se Gábi.

Nakonec se dozvídají finální verdikt režiséra. „Je to neskutečný! Ty souboje většinou secvičujeme několik dní, ale oni dva na trénink měli ani ne hodinu času a za další hodinu jsme už točili. Opravdu Roman je neuvěřitelně nadaný a je vidět, že už má něco za sebou, je sportovec. Gábina i Roman jsou herecky schopní, takže šance tam je a bude další kolo castingu,“ říká nadšeně režisér Petr Jákl.

Film o Janu Žižkovi má být z doby, kdy ještě nebyl vojevůdce, byl mladší, kdy unesli krále Václava, zasazený kolem roku 1402. „Bude to v období před husitstvím, je to takový zrod bojovníka, jak se z Jana Žižky stal neporažený vojevůdce, jeden ze sedmi nikdy neporažených vojevůdců na světě,“ prozrazuje Jákl.

O velkofilmu Jan Žižka:

Po hororu Ghoul a thrilleru Kajínek Petr Jákl pracuje na filmu, který vyjde na stovky miliónů korun a  bude se natáčet počátkem roku 2017 v České republice s mezinárodním hvězdným obsazením.

Na filmu se podílí světově známá americká filmová agentura , která zastupuje největší hollywoodské trháky stříbrného plátna (např. Vlk z Wallstreet, Hanební pancharti, Kill Bill, Batman a mnoho dalších). Tato agentura zastupuje také světoznámé režiséry, jako jsou Quentin Tarantino, Ridley Scott, Steven Spielberg, a nyní i Petra Jákla.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít