Vegetariánství je v poslední době velmi rozšířený životní styl, ale stále někde ne – zcela pochopen. V první řadě bychom si měli ujasnit co to vegetariánství je, protože často bývá zaměňováno s veganstvím. Vegetariánství je druh stravy, kdy člověk odmítá jíst jakékoliv maso. Důvody proč se tak člověk rozhodl jsou často rozdílné. Někdo maso nejí, protože mu nechutná, jiný chce ochránit nevinná zvířata.

Někdo tohle nechápe, a já se přikláním na obě strany. Můj úsudek je , že podle potravinového řetězce je zcela normální jíst maso, ale zase z humanitního hlediska, chápu milovníky zvířat, že se masa vzdají.

Ale proč tohle píšu, nechci posuzovat nějaké statistiky ani přepisovat to co se dozvíte na spoustě stránek o výživě. Moji kamarádi jsou vegetariáni, znám i jednoho vegana a sama jsem kdysi vegetariánkou byla.

vegetariánství

Přílišný chov skotu má dopad na vegetaci

Nevím proč, a možná bych se na to i ráda zeptala vás, protože z mého pohledu je to naprosto nepochopitelné. Moje kamarádka si ve škole kvůli vegetariánství zažila psychickou šikanu a řadu né moc hezkých přezdívek, vyřadili ji z kolektivu a to jen pro životní styl. Jistě děti asi nemají tolik rozumu, ale nebylo to zrovna tak dávno, právě že naopak a to jde už úplně mimo mé chápání.

Přijde mi to naopak hezké, že někdo myslí na nevinná zvířata, která vám sotva něco řeknou, sotva vám obhájí svůj život – němého tvora lehce umlčíte. Nemyslím si, že zavrhnutí všeho masa je správně, ale omezení by rozhodně prospělo, už jen proto, že kvůli nadměrnému chování skotu, jsou zdevastované pastviny a vlastně poté už i zcela nepoužitelné. Možná by nebylo od věci začít jíst i zeleninu a pokusit se masnou výrobu omezit, už jen kvůli naší planetě.

Zrovna tenhle příspěvek nepíšu pod nějakou prosbou, nebo upomínkou, spíš jako své nepochopení.

Maso je důležité, nechci tohle opomenout už kvůli lidem, kterým bych dala možnost si rýpnout. Musím potvrdit, že každý koho znám a je nebo byl vegetarián, měl velký problém s nedostatkem železa v krvi. Moje kamarádka musí brát každý den doplňky a moje maminka měla obzvlášť velké problémy v těhotenství, kdy začala maso jíst pro zdraví dítěte. A to je příklad toho, že masa je potřeba a skutečně si nemyslím, že doplňování v nějakých tabletách je zcela dobré.

Vegetariánství je jedna z věcí, nad kterými je nutno zauvažovat, má stránky jak dobré tak špatné stránky, jako asi všechno ve světě. Lidi, kteří jsou vegetariáni si někdy zaslouží obdiv, za to, že se dokáží vzdát masa, za to, že obětují svoje zdraví a potřeby pro život zvířat a i pro nepochopení, které na ně ve společnosti čeká.

„Jeden člověk nic nezmůže“ aneb věta, kterou každý vegetarián alespoň jednou slyšel. Ale to není jeden člověk, vegetariánství je rozšířené po celém světě a já jen chci, abyste to brali jako každého věc. Nepochopení není omluva za hrubé urážky.

vegetariánství

Vegetariánství

O autorovi

Denica
Lifestyle Blogger

Netuším co napsat, tohle mi nejde. Měla jsem tendenci se podělit o tom co prožívám každý den, s kým se setkávám, protože jsou lidé co mají zajímavé příběhy, které nikdo nezná a měl by znát.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít