V pasti: Příliš drsná young adult?
50%Celkové skóre
Waardering gebruiker: (0 Votes)
0%

Drsná young adult z prostředí krutého severu. Přesně tohle očekáváte v momentě, když po knize saháte. Chvíli uvažujete, jestli se čtením nepočkáte do zítra, aby jste takové děsy nečetli po tmě. Nakonec se pustíte do čtení, protože přece nejste žádný posera.

Kniha V pasti má naprosto libový začátek. Během prvních dvaceti stránek vykreslí jednotlivé charaktery a nabídne spoustu příležitostí k budoucím flashbackům. Zároveň je všechno tak kouzelně jednoduché. Neztrácíte se v čase ani ději a atmosféra houstne. Přesně jak slibovala anotace.

Nemilý je ale fakt, že anotace také prozradila největší drama, které kniha nabízí a tak na něj čekáte už od první stránky. Po dočtení jste malinko zklamaní, protože to drama, na které jste čekali dvě stě stránek se odehrálo v jednom odstavci. A navíc vás to ani nemrzí, protože postavu co umřela jste stejně neměli rádi.

Celková atmosféra knihy je dobrá. Při četbě se chumláte do deky, přestože by se na chodníku před vaším barákem daly smažit volský oka a rtuť z teploměru už dávno leze horem. Bohužel atmosféra je to jediné, co V pasti může nabídnout. Děj je jako z fotorománu z dívčího časáku, ozvláštněný tím, že je venku nemilostná zima.

Pokud by toto zasněžené teenagerské drama bylo prvotinou nějakého mladičkého literáta, dalo by se hodnotit mnohem shovívavěji. Michaelu Norhropovi už dávno není dvacet, ale přesto ho téma přežívání v kruté vánici pohltilo natolik, že z něj nedokázal vybruslit.

Nejlepší částí knihy je asi nakonec obálka, která sice slibuje víc, než kniha dokáže splnit, ale můžete si ji vystavit na poličku jako dekoraci. Hezčí těžítko totiž za do dvou stovek jen tak neseženete.

Knihu si můžete pořídit například zde a pokud jste spíš na seriály, můžete se inspirovat zde.

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít