Ahoj, pojďme se dnes blíže podívat na to, jak být více v pohodě po duševní stránce. Můžeš totiž jíst sebezdravěji, ale pokud tvou mysl ovlivňují negativní vjemy různého charakteru, zdravý nebudeš. Toto je na delší povídaní, nicméně stručně řečeno: tělo a mysl jsou propojené.

V našem dnešním příspěvku pro tebe máme tři tipy jak uzdravit tvou mysl. Jsou to možná na první pohled nenápadná, avšak naprosto zásadní uvědomění sloužící k tomu, abys žil zdravý život po všech stránkách a podle tvých představ.

1) Nesrovnávej se s nikým jiným než sám se sebou

Každý z nás měl a má v životě jiné podmínky, stejně tak jako má každý z nás v životě jiné poslání. Všichni nemohou dělat ani mít to samé, to ovšem nevylučuje to, že každý může žít v hojnosti. Všechno je relativní. Nemá cenu cítit se přepadle ohledně tvé současné situace – zaměř se na to, co máš a co s tím postupně dokážeš vybudovat. Uvidíš, že se ti postupně začnou otevírat cesty, o kterých jsi předtím neměl ani tušení, že existují. Vše ti začne dávat smysl.

Buď vděčný za to, co máš a hlavně: buď svůj. To je tvůj hlavní úkol. Srovnávání se s druhými odlákává tvou pozornost od tohoto úkolu. To, že něco dělá nebo má někdo jiný přeci neznamená, že ty to tak dělat nebo mít musíš také, ani to, že to tak je správně.

A nezapomeň: mezi srovnáváním se s druhými a učením se od nich je rozdíl.

2) Zbav se očekávání

Občas se říká, že klíčem ke štěstí jsou nízká očekávání. To ovšem není tak úplně vhodný způsob jak žít, protože pokud neustále budeš očekávat nedostatky, nakonec tě obklopí.

Naopak, vysoká očekávání známe všichni. Z hlediska nastavení mysli jsou dobrá, ale dokážou ti často pořádně zkazit náladu v konkrétních situacích. Prostě proto, že jsi z dané situace nezískal to, na co ses celou dobu těšil, protože vše bylo nakonec jinak, než sis předem v hlavě představoval.

Proto je nejefektivnější zbavit se očekávání úplně. Nech vše plynout a zaměř se pouze na ty aspekty dané situace, které můžeš ovlivnit ty sám. Potom nebudeš ani zklamaný, ani skeptický. 😉

3) Dělej vše tak, jak nejlépe umíš

Toto je zásadní pohled na věc. Pokud totiž vždy děláš vše tak, jak nejlépe umíš, nikdy nemůžeš ničeho litovat. Proč? Protože jsi přeci již více udělat nemohl. 😉

Pokud jsi udělal vše na maximum a i přesto se přihodí něco, co ti zhatí tvou snahu, buď si jist, že se to tak stát mělo z nějakého důvodu. A ten důvod je většinou zásadní ponaučení, které ti změní život k lepšímu, když si to ponaučení ovšem vezmeš. Zpravidla si toto uvědomíš až s odstupem času.

 

Toto jsou to cesty k uzdravení mysli a dosažení vnitřního klidu, které doporučujeme aplikovat na denní bázi. 😉

Vyzkoušej si to, pokud tě náš příspěvek inspiroval. Pamatuj, když změníš úhel pohledu na svět kolem sebe, svět kolem tebe se změní.

Buď zdravý a šťastný po všech stránkách.

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít