Úplněk fascinuje lidstvo od té doby, co první lidé pohlédli na ozářenou noční oblohu. Pravidelný cyklus měsíce ovlivňuje příliv a odliv, páření některých druhů živočichů, ale také nás.

Úplněk má vliv na váš spánek

Mnoho lidí se za úplňkových nosí probouzí a trpí nočními můrami. Tyto problémy se často přičítají silnému měsíčnímu svitu, ale problémy mají i lidé, kterým měsíc do ložnice nesvítí. Jedna teorie tvrdí, že za úplňku a novu je nejsilnější příliv a odliv. Lidské tělo je tvořeno z více než 70% z vody, je tedy možné, že měsíc přitahuje vodu. Je jen na vás, jestli této teorii budete věřit.

Život podle fází měsíce

Nov

Je začátek nového cyklu, proto se nebojte pustit do něčeho nového. Nov je ideální doba pro vyznání citů, ale pouštět se do nového vztahu se v těchto dnech nedoporučuje. Váš rozum není v pohotovosti a spoléhat se jen na city, může nést určitá rizika.

Dorůstající měsíc

Tvar písmene D je období nabírání sil a regenerace, proto se věnujte sami sobě. Sportujte, relaxujte, pečujte o sebe. Na toto období si naplánujte důležité schůzky a jednání, odejdete z nich vítězně.

Úplněk

Vše, co prožíváte, má mnohem větší intenzitu. Nepřepínejte se fyzicky ani psychicky. V období úplňku jste mnohem náchylnější ke stresu.

Couvající měsíc

Písmeno C na obloze znamená, že po napětí přijde uvolnění. Tyto dny jsou jako stvořené pro nový projekt, novou lásku nebo usmíření s rodinou či přáteli. Měsíc pozitivně ovlivňuje vše, do čeho se pustíte.

mesic

Úplněk a vliv na psychiku

Díky tomu, že nejsme stejní, každý reaguje jinak. Citlivější jedinci mohou při úplňku častěji zaznamenat změny nálad, bolesti hlavy, silnou nervozitu (bez zjevné příčiny), vznětlivost nebo úzkost. Obecně platí, že za úplňku jsou lidé méně přístupní argumentům a hůře se s nimi jedná. Zářící úplněk má být obdobím, kdy hledáme cestu k vlastnímu vědomí.

Sexuologové se shodují, že v období zářícího měsíce mají lidé větší chuť na sex a hlavně se v něm dokáží více odvázat a nebojí se experimentovat. Nebojte se této magické síly a čerpejte z ní vše.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít