Thom Artway je český písničkář, busker, který již brzy pokřtí svou druhou desku. O čem zpívá kluk, který se z ulice vyšvihl až na vrcholky hitparád? Jaké má zkušenosti s fanoušky?

Jakou hudbu posloucháš?

Jak kdy, nicméně se to všechno točí kolem britských písničkářů. Damien Rice, Glen Hansard, to jsou příklady mých nejoblíbenějších písničkářů. Mám rád třeba Coldplay, Boba Dylana, z českých mě baví David Stypka. Aurora mě teď taky baví hodně, Leon Bridges je super, toho mám taky v playlistu. Mám vždycky období, když poslouchám rychlejší věci a pak se zase trochu ztiším. Poslouchám i klasickou hudbu, ale ne ve velkém.

Kde bereš inspiraci na p50_1003296_45025saní písniček?

Všude kolem. Tam se odráží zkušenosti, vztahy, láska, cestování, poznávání nových lidí, míst, kultur. Na nové desce jsou hodně mezilidské vztahy. Takže tolik k inspiraci, když ji mám.

Ke které písničce z tvého nového alba máš nejhlubší vztah?

Jsem moc rád za všechny. Neumím jmenovat jednu, protože mě baví všechny. Nejvíc teď zpětně poslouchám hned první písničku, Hedgehog, nebo tu čtvrtou, Conformity. Potom si uvědomím, že pátá písnička je úplně super. Všechny jsem je na tu desku dal, protože jsem chtěl. Kdybych cítil, že tam nepatří, tak bych to neudělal.

Jaké máš zatím zkušenosti se svými fanoušky?

 

Až do včerejška kladné. Nicméně z Olomouce nám někdo včera odšrouboval espézetku. Ne jenom nám, ale i jiné kapele, ale to sem nepatří. Fanoušci jsou potřební, když nemá člověk fanoušky, tak to je špatně. Člověk se potom nemá kam posouvat.

Pár lidí chodí na koncerty často.  Jsem moc rád za to, že je to baví až tak, že jdou na koncert podruhé, třeba týden na to.

Podporují tě rodiče ve tvé hudební kariéře?t

Ano. Když jsem nedělal nic jiného, než hrál na ulici a neměl jsem stabilní práci, tak to bylo takové, že člověk neví. Mamka říkala, že bych si měl najít práci. Ale když člověk maká, tak to přinese ovoce a teď si myslím, že je ráda, že je to tak jak to je.

Čeká tě v blízké době nějaký koncert, na který bys čtenáře pozval?

Určitě všechny zastávky podzimní tour a křest v Praze, v Jazz Docku, 2.12, kde pokřtím desku Hedgehog. Bude tam i jeden speciální host, na kterého se můžete určitě těšit!

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít