V těchto dnech vychází celkem unikátní hra. Pamatujete si na (dnes už legendární) hru Myst? Tak The Witness (Svědek) vypadá na první pohled podobně. Ocitáte se na ostrově, kde musíte řešit sérii hlavolamů, lehčích i pekelně složitých, jenom proto, abyste odemkli zamčené dveře nebo se posunuli dál v příběhu.

PŘÍBĚH

Ale v této hře žádný příběh není! Po startu jste rovnou vrženi do hry, žádné intro, nic. Nikdo vám neřekne, kdo jste, proč tam jste a co máte dělat. Ale to vůbec nevadí. Jak prozkoumáváte postupně celkem rozlehlý ostrov, zjišťujete, že se tady asi prováděl nějaký vědecký experiment, který se šeredně zvrtnul. Všechno je pospojované elektrickými kabely a na některých místech dokonce najdete postavy v různých situacích. Proč vypadají jako kamenné? Také můžete občas najít pásky se záznamy slavných citátů známých vědců.

BAREVNÝ SVĚT

The Witness - the island

The Island

Když už mluvím o barevném světe, měl bych říct také pár slov ke grafice. Ta je krásná, jednoduchá, ale to se ke hře tohoto typu hodí asi víc, než fotorealistické prostředí.

KLÍČ K ÚSPĚCHU

Přiznám se, že jsem hru ani zdaleka nedohrál, přestože jsem v tomto bezejmenném barevném světě strávil už docela dost času. Zatím jsem zjistil, že na ostrově je 11 oblastí, jako například bambusová džungle, poušť, hrad, lom, les a podobně. A v každé části na vás čekají na první pohled stále stejné, ale stejně vždycky nějakým způsobem nové hádanky. Například v již zmíněném lese je důležité všimnout si, jak dopadají stíny stromů na jednotlivé desky s hádankami a podle toho projít správně k cíli. Nebo někde jinde musíte poslouchat zpěv ptáků a podle výšky jejich hlasu určit, jaké je správné řešení. Hlavolamů je mimochodem prý přes 600, takže to je hra na dlouhé zimní (nebo teď tedy skoro jarní) večery. Je zábavné hrát The Witness nejenom sám, ale ve více lidech. Kromě toho, že se na to dobře kouká víc hlav víc ví a přijdete na řešení problému třeba dříve.

The Witness - the dog

The Dog

INDIE PERLA

Rozhodně mohu The Witness doporučit, pokud jste příznivci logických hlavolamů a podobných věcí, které vás nutí přemýšlet. Takováto indie perla se jen tak nevidí. Jedinou vadou na kráse pro někoho může být cena, která je na indie hru poměrně vysoká – okolo 1000 korun. Ale vyplatí se to!

Hra vychází v těchto dnech pro Playstation 4 a pro PC.

Níže se můžete podívat na můj vlastní hodinový gameplay z PS4 verze.
https://www.youtube.com/watch?v=yl-jsM5A3I4

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít