Ahoj, pokud náš blog čteš pravidelně, tak víš, že ti chceme pomoci být maximálně zdravý. Sdílíme nějaké své zkušenosti jak na to a toto je jedna z nich. Když jsme totiž začali očišťovat své tělo a svou mysl od negativních vlivů, k našemu šoku jsme zjistili, že jsme doma od dětství tolerovali nezvaného hosta. Velkého tlouštíka, který nám do hlav našeptával spousty Strachu a blbostí.

Necháme teď stranou aspekty výchovy, kdy člověk vůbec dopustí, aby jeho dítě televizi sledovalo. Pojďme se teď zamyslet nad celým smyslem vlastnění televize v domácnosti. Co nám to kromě denní zásoby Strachu, reklam, opakujících se seriálů z dob komunismu a oplzlého, vlezlého vštěpování nefunkčních sociálních vzorů přináší?

Správně, nic. Pokud televizi doma ještě máš, je to pravděpodobně ze zvyku z dětství.

Pokud chce člověk sledovat film, tak má dnes spousty jiných možností a platforem, jak na to. Kdykoliv, kdekoliv. Nemusí čekat na nějaký televizní „program“, kdy si člověk nechává od druhých lidí vybrat film, na který se má dívat. Možná to dávalo smysl někdy před 80 lety, kdy filmů bylo tolik jako let tvojí babičky, nicméně dnes máme 21. století. Mrazíka si můžeš pouštět i v létě, jestli chceš. ;D

Pokud máš televizi kvůli sportu, co takhle vyjít ven a tvůj oblíbený sport si zahrát sám? Bude to pro tebe i tvé tělo daleko přínosnější.

Nicméně, abychom televizi pouze nekřivdili, lze si z ní skutečně odnést cenná ponaučení! Vzhledem k tomu, že blogujeme převážně o stravování, zde jsou naše doporučení, pokud chceš být skutečně zdravý a máš zkušenost s televizí:

Nestravuj se ničím, na co je v televizi reklama.

Nejez nic, co se prezentuje jako jídlo v televizních pořadech o vaření.

Nechoď nakupovat do žádných potravinových řetězců, na které je v televizi reklama.

Závěrem -> odstraněním televize z domácnosti získáš následující:

  • klid a pohodu
  • více místa
  • ušetříš čas
  • věnuješ se důležitým věcem
  • úsměv na tváři
  • můžeš lépe dýchat
  • zlepší se ti vztahy s ostatními lidmi
  • více tolerance
  • více důvěry
  • a mnohé další benefity. 😉

Doufáme, že ti tento příspěvek pomohl. Měj se krásně a skládej básně! 😉

Tví parťáci na cestě ku zdraví,

GV

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít