Tajemné ostrovy nenajdete na stránkách katalogů cestovních kanceláří. Tyto ostrovy jsou podivné, tajemné a někdy i nebezpečné.

Mnoho lidí vyhledává romantické ostrovy, kde si užívají slunce, moře a zaslouženou dovolenou. Ale existují také destinace, které jsou úplně odlišné a nabízí jedinečné zážitky, které ostře kontrastují s typickou ostrovní dovolenou na pláži, jsou to tajemné ostrovy.

Tato místa patří mezi tajemné ostrovy

Benátský ostrov smrti

Benátky jsou turisticky oblíbené, ale málokdo ví, že k nim patří ostrov Poveglia, který je pověstný svou temnou historií. Tajemný ostrov Poveglia je nechvalně známý tím, že v čase morové epidemii, která sužovala Evropu v 15. a 17. století, sem umisťovali všechny nakažené. Ostrov se tak stal čekárnou na smrt. Podle kronik zde zemřelo 160 tisíc lidí. Nachází se zde desítky masových hrobů. Z ostrova se stalo doslova hnijící místo. Mnoho lidí dodnes věří, že zde stále pobývají ti, co zde zemřeli.

Aby toho nebylo málo, v roce 1922 zde bylo postaveno sanatorium pro duševně choré. Z pacientů se na Poveglii stali doslova lidské trosky. Neustále si prý stěžovali, že na ostrově vidí hnijící mrtvoly a slyší tajemné hlasy.

Dnes je ostrov až na výjimky uzavřen. Celé místo je plné lidských ostatků, které příroda postupem času odkrývá.

Ostrov panenek (La Isla de las Munecas)

Toto je opravdu strašidelné místo. Tajemný ostrov se nachází poměrně blízko Mexico City a je přeplněn panenkami, které visí ze stromů. Traduje se zde morbidní příběh: Poustevník Don Julian Santana Barrera, který přišel o celou svou rodinu, slyšel na břehu ostrova křik. Pátral po jeho původu a spatřil ve vodě holčičku, kterou se okamžitě snažil zachránit. Bohužel neměl na její záchranu dost sil. Po této tragické události začal poustevník nacházet na břehu panenky. Nejprve jednu, pak další a další. Don Julian byl pověrčivý a začal panenky věšet na stromy, tyto hračky ho měly na ostrově chránit pře duchem utonulé dívky i dalším zlem. Brzy jeho rituál následovali další a nyní se stal ostrov legendou, až turistickou atrakcí.

ostrov panenek

Mlčenliví svědkové minulosti

Tajemný ostrov známý záhadnými sochami Moai zná snad každý. Velikonoční ostrov je pro vědce tvrdý oříšek. Dodnes se přou o účelu slavných soch, kterých je na ostrově 887, ty největší mají 12 metrů a váží až 90 tun. Z jakého důvodu je obyvatelé postavili? Další otázkou je, jakým způsobem, když tehdejší obyvatelé znali pouze primitivní nástroje? Sochy jsou rozmístěné po celém ostrově, včetně pobřeží, vnitrozemí, tak i v místě, kde pravděpodobně vznikaly – v kráteru vulkánu Rano Raraku. S největší pravděpodobností sloužily jako posvátná místa. Více by mohly prozradit nápisy na deskách, ale bohužel se dodnes nepodařilo je rozluštit. Možná tajemství Moai je hlavním důvodem turistických výprav. Kdo by nechtěl být tím, kdo odhalí tajemství staré stovky let?

moai

Ostrov duchů

Mezi tajemné ostrovy patří také je bývalý uhelný důl Hashima (Japonsko) byl opuštěn před 30 lety. Jaký byl osud jednoho z nejhustěji obydlených míst světa, které se dnes stalo pomníkem stovek mrtvých horníků v útrobách dolů? Od počátku 19. století se zde těžilo uhlí v podmořských dolech. Panovaly zde otřesné pracovní podmínky více než 200 metrů pod povrchem, neustále hrozilo zřícení dolů a také zde za války panoval strach z náletů. Horníci bydleli v příšerných podmínkách, byty pro hornické rodiny byly „narvané“ 20 až 50 lidmi. Během války zde zemřelo 1300 pracovníků a členů jejich rodin. Na pouhých 15 akrech žilo v roce 1959 asi 5300 obyvatel. Hashima se tak svého času stala nejlidnatějším místem na světě. Postupem času se podmínky k životu na ostrově zlepšily, ale těžbu uhlí nahradila těžba ropy. Lidé byli nuceni se stěhovat za prací jinam. Nyní je betonové město, které připomíná bitevní loď, opuštěno a hrozí jeho zřícení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tajemné oko do hlubin

U pobřeží Belize leží unikátní útvar, který připomíná podmořskou bránu do hlubin Země. Great Blue Hole neboli Velká modrá jáma má v průměru 300 metrů a láká stovky tisíc turistů a potápěčů. Zvláštností je zde želví pohřebiště pod hladinou moře. Jeskyně je skryta asi 50 metrů pod okrajem jámy. Zkušení potápěči zde našli několik desítek metrů pokryté dno kostrami želv (nejedná se pouze o jeden druh). Vstup do tajemného pohřebiště střeží žraloci, takže toto nebezpečné místo navštíví opravdu jen milovníci potápění a adrenalinu. Z jakého důvodu zde želvy umírají zatím nebylo objasněno.

great blue hole

Nechcete trávit dovolenou v luxusních rezortech, ale chcete pátrat po tajemstvích? Navštivte některý z tajemných ostrovů, jejichž výčet může mít několik pokračování.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít