Svět knihy je fajn párty. To se každý rok na jaře rozloží halda knihkupectví na Výstavišti v Praze a prodává knížky za festivalovou cenu. To je jakože za knížku místo šesti stovek zaplatíte jenom čtyři. Je to zlevněné, ale pořád zatraceně drahé.

Teda až na výjimky kde za stovku můžete vykoupit celý krámek… Potkáte tam spoustu lidí, které znáte, ale děláte, že jste je v životě neviděli, dáte si předraženou zázvorovou limonádu a vezmete si slevový kupon od neuvěřitelně apatické pandy.

To by člověk neřekl, jak agresivní může být akce s názvem Svět knihy. Přijdete si takhle na Výstaviště, očekáváte bandu nerdských knihomolů, vesměs mírumilovných lidí, kteří Vás budou směle ignorovat, ale ve chvíli, kdy se natahujete po zlevněné knize vás najednou někdo sejme a knihu vám vytrhne z milující náruče. No dobře, až tak drasticky to neprobíhalo… Ale kus pravdy v tom je.

Je to skvělá akce i pro lidi, co mají hlouběji do kapsy, protože se tam dá sebrat spousta věcí zadarmo. Například já jsem si odnesla hromadu katalogů a nedala jsem za to ani korunu. I když, na druhou stranu je zase pravda, že u větších stánků jsou ceny skoro stejné jako na internetu, takže jste si vlastně mohli ušetřit cestu. (Ale knížky z Pevnosti za dvacku jsou dobrý kauf…)

Když víte kde hledat, naberete si placky a pohlednice za minimální cenu a pojedete domů s dobrým pocitem, že jste byli na inteligentní akci, potkali spoustu gramotných lidí a celkově z toho nakonec vlastně nemáte ani trauma… Prostě skvělá akce pro lidi co čtou, i pro ty, co to jenom předstírají.

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít