Superpotraviny je stále častější označení díky současnému trendu zdravého životního stylu. Více lidí přemýšlí o svém zdraví a o tom, co může pro své tělo udělat.

Na trhu není příliš velké množství produktů, které superpotraviny nabízejí. Co si tedy pod pojmem superpotraviny představit?

Co jsou superpotraviny?

Jedná se o potraviny s vysokou koncentrací prospěšných látek pro lidský organismus. Mezi tyto látky patří vitaminy, stopové a minerální prvky, antioxidanty, aminokyseliny a další.

Superpotraviny do organismu dodávají zmiňované prospěšné látky a přispívají k racionální výživě. Podporují imunitu, zvyšují celkovou energii a vitalitu, fyzickou a psychickou kondici.

Jaké superpotraviny máte vyzkoušet?

Goji

Neboli kustovnice čínská. Tyto plody vzdáleně připomínají malé šípky. Mají výraznou chuť a vláčnou konzistenci. Někteří obchodníci prodávaji plody příliš suché a tvrdé, vždy vybírejte kvalitního a osvědčeného dodavatele. Plody goji jsou známy pro své výrazné antioxidační vlastnosti. Obsahují velké množství aminokyselin, vitaminů B2 a B3 a vitaminu C, jehož vlastností je mimo jiné ochrana buněk před poškozením. Z minerálních látek je v této superpotravině zastoupen fostor, který ve vhodné kombinaci s vápníkem zajišťuje výživu pro kosti a zuby.

goji

Moruše bílá

Sušené plody moruše bílé jsou velmi chutnou a zdraví prospěšnou superpotravinou. Díky vysokému obsahu přírodních cukrů jsou plody sladké a chuťově mohou připomínat med.

Plody přispívají ke správné funkci metabolismu a jsou zdrojem důležitých vitaminů a minerálů, především vitaminu C, který přispívá ke snížení únavy a vyčerpání.

moruse bila

Goldenberries

Jsou sušené plody mochyně peruánské, jejíž chuť je výrazně sladkokyselá. Plody jsou bohatým zdrojem vlákniny, která se podílí na správné funkci střev a trávení celkově. Stejně jako u většiny superpotravin je zde ve velké míře zastoupen vitamin C.

golden_berry

Kolik a jak často superpotraviny jíst?

Doporučuje se jíst malou hrst (cca 20 g) sušených plodů za den. Superpotraviny jsou doslova nabity řadou prospěšných látek, ale je možné se jimi i předávkovat. Odborníci na výživu tedy doporučují pouze jednu hrst, stejně jako je tomu u zdravých ořechů a semen.

Pozor! Cena a kvalita superpotravin se u dodavatelů a obchodníků liší. Vždy se dívejte na původ a důvěřujte kvalitním prověřeným značkám.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít