Když se Fidel Castro dostal k moci v roce 1959, tak ihned prohlásil za nelegální dovoz veškerých automobilů bez neskutečně drahého vládního povolení. V roce 1962 bylo uvaleno Spojenými státy embargo vůči Kubě, a tím znemožněn jakýkoliv obchod mezi těmito zeměmi.

To pro Kubu znamenalo mimo jiné i to, že veškeré náhradní díly pro všechny automobily, které jezdily po Kubě zůstaly jediné a jakýkoliv jejich dovoz nemožný, to samé platilo i pro dovoz nových automobilů.

Jedinou možností, jak udržovat kubu na 4 kolech, byla kubánská vynalézavost obyvatelstva.

Díky těmto faktům se vytvořil krásný RETRO vozový park čítající téměř 60 000 historických kousků. Bohužel nyní, po uvolnění vztahů mezi Kubou a USA, mohou na Kubu opět proudit nové a nové vozy, které dříve nebo později krásné retro vozy, které ke Kubě neodmyslitelně patří, vytlačí. Alespoň díky takovýmto fotografiím si ještě můžeme pohled na krásná historická vozidla uchovat a užít.

Super kubánské káry:

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít