Ahoj! Je červen, venku svítí sluníčko, na trzích prodávají jahody… Všechny znaky toho, že léto tohoto roku konečně začíná! 🙂 Léto mívají lidé ze všech ročních období nejraději. Pojďme si tu společně vyjmenovat několik důvodů proč tomu tak může být a jak se to dotýká našeho tělesného i duševního zdraví.

1. Odhazujeme oblečení

Konečně! Zimu sice máme rádi, ovšem koho baví chodit nabalený v několika vrstvách oblečení? Není to přirozené. Čím méně toho nosíme, tím více jsme pohybliví a máme chuť skotačit. A tak to má být, jsme od přírody hraví. Léto v nás hravost pomáhá probudit. Skvělé zážitky jsou také z koupání pod širým nebem, kdy toho na sobě máme nejméně a jsme propojeni s vodou – s látkou života, ze které a díky které jsme z velké části stvořeni.

Celkově nejlepší je chodit a koupat se úplně nahý, ale o tom třeba v jiném příspěvku. 😉 Pro teď nadhazujeme myšlenku, že letní počasí v nás evokuje návrat k naší tělesné přirozenosti.

7362892074_2bb84f6dba_o

2. Chodíme více ven

Na první pohled tento poznatek vypadá zřejmě, nicméně, je třeba si uvědomit kolik času v současné moderní době trávíme přes rok v interiéru. Léto – hlavně paprsky sluníčka – nás ovšem přesvědčivě dokáží vylákat ven a ať už jsme si toho vědomi nebo nikoliv, je to pro nás důležité. Totiž, trávit většinu času v interiéru pro nás není přirozené a je to nenápadná příčina spousty problémů souvisejících se stresem. Jak nám tedy chození ven především prospívá?

Za prvé, když vyjdeme ven, slyšíme zpívat ptáčky a jiné živé zvuky přírody. Pokud jsi to doteď nevěděl, už jen pouhá hodinová procházka do klidného lesa nebo parku ti dokáže minimalizovat hladinu stresu, který jsi v sobě nahromadil. Zvuky přírody jsou tedy přirozeným antidepresivem.

Za druhé, venku dýcháme jinak; více zhluboka a více čistého vzduchu. Toto nenápadné vylepšení dýchání ti stejně jako zvuky přírody snižuje hladinu stresu a krásně uklidňuje mysl.

Za třetí, hýbeme se více! Pro naše tělo je (přirozený) pohyb zásadní proto, aby bylo zdravé a tedy spokojené. Opět podotýkáme – ať již prohlášení, že v létě chodíme více ven může znít naprosto jasně, přirozeného pohybu máme v naší rozvinuté společnosti se sedavými aktivitami málo. Léto nám to pomáhá velice příjemně napravit.

4771132618_fc0e285ddb_o

3. Máme lepší náladu

Jak jsme již psali výše: léto v nás jaksi přirozeně probouzí hravost. A větší hravost v nás přirozeně evokuje lepší náladu. Lepší nálada zas umožňuje to, že jsme k sobě i ostatním více ohleduplní a těšíme se více z toho, co máme – tedy v nás vyvolává spokojenost. A když jsme spokojení, tak se usmíváme. Úsměv na naší tváři nás ladí na pozitivní vlnu, která se přenáší na další. Sdílíme svou spokojenost s druhými a tvoříme kolem sebe radost. Společně se radujeme na různých venkovních akcích a zdá se, že sluníčko je jakýmsi tajným palivem pro vyvolávání více a více úsměvů.

Jednou větou bychom tedy vyjádřili náš příspěvek takto: pokud bychom byli baterky, léto by bylo naší dobíječkou. 😉

K zakončení našeho příspěvku ti sdílíme takový bonus. Asi sis všiml, že píšeme pod pseudonymem GOOD VIBES. S létem ovšem přichází speciální přísada, která GOOD VIBES ještě vylepšuje. Načerpej tedy naši tajnou sezónní přísadu:
SUMMER VIBES! 😉

A jak prožíváš svoje léto ty? Máš nějaké tajné tipy? Nebo chceš sdílet jen tak pro radost? Napiš nám do komentářů!

P.S. Těš se na spousty letních doporučení od nás během prázdninových měsíců. Nemůžeme se dočkat, až to nasdílíme! 😉

P.P.S. Pro extra content si nás přidej na Twitteru.

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít