Po úspěchu Spotify a velkolepém příchodu Apple Music je dnes jasné, že budoucnost distribuce hudby leží v oblasti streamování hudby. Tato velká proměna hudebního průmyslu s sebou přirozeně nese nové příležitosti a těch se chtějí velké technologické firmy chytit. Svou hudební službu má již Google, Microsoft i Apple a podle nejnovějších zpráv se do dobývání tohoto trhu chystá pustit i další technologický a komerční gigant – Facebook.

Podle zpráv serveru Musically je Facebook ve fázi plánování vlastní hudební služby. Firma Marka Zuckerberga vede s hudebními vydavatelstvími vyjednávání již delší dobu, ale doposud se mělo za to, že jednání souvisí spíše se snahou Facebooku konkurovat Googlu a jeho portálu YouTube na trhu s hudebními videi zatíženými reklamou. Podle zpráv Musically však Facebook nechce zůstat jen u toho a hodlá konkurovat i právě Spotify a spol.

Objevily se i spekulace, že by se Facebook pustil podobnou cestou jako Apple, koupil již existující hudební službu a pouze ji přetvořil ke svému obrazu. V souvislosti s touto domněnkou nejčastěji padá jméno společnosti Rdio, která je i u nás poměrně oblíbená. Server Musically ovšem píše, že ačkoliv není zatím nic rozhodnuto, v současné době to vypadá spíše na tu variantu, že by si Facebook vytvořil vlastní hudební službu od základů sám.

Vypadá to tedy, že mezi plány Facebooku přibyla další zajímavá položka, která by mohla rozšířit dosah a vliv této sociální sítě dalším směrem.

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít