Star Trek Beyond, jakožto třetí filmové pokračování, nemá svěží nádech prvního dílu, ani charismatického Benedicta Cumberbatche. Chris Pine v hlavní roli začíná stárnout a  na čele se mu objevují pořád nové a nové vrásky. Co nás vlastně láká zajít si na tento snímek do kina? Není to pouze ozvěna předchozích dílů?

Při tak očekávaném filmu, jako Star Trek Beyond, automaticky počítáme s tím, že by to mělo být
mistrovské dílo. Potom v nás ale roste taky taková ta květina pochybností, která nám našeptává, že to bude největší hovadina, za kterou kdy zaplatíte. Čím je premiéra blíž, tím větší ta kytka je. Nakonec očekáváte buď nejlepší podívanou svého života, která vám vyrve srdce s hrudi a změní vám pohled na svět, nebo úplnou blbost, která vám až moc připomíná videa z noci, kdy jste to naposled přehnali s alkoholem. Příchod průměrně dobrého, vizuálně hezkého filmu, s průměrnou zápletkou a hezkou badass herečkou, o které jste nikdy neslyšeli, vás pokaždé trochu překvapí.

V tomto případě je tou herečkou Sofia Boutella, vesmír je hezky barevný a zápletka (spoiler) se nakonec vyřeší a všechno (překvapivě) dopadne dobře. Idris Elba, jako záporák nedostal moc prostoru, ale zůstal parádně zahořklý a zlý až do konce, za což má malé, bezvýznamné plus. 

 

Je trochu škoda, že z filmu nevymlátili žádnej doják. Ne, že by neměli příležitosti, příběh by mohl být podán tak zoufale, že by i ti největší borci sahali po kapesníčku. Takhle film působí, jako by neměl žádnou hloubku. Nejsmutnější bylo, dívat se na Antona Yelchina s vědomím, že tragicky zemřel. Což ale asi nebylo v původním zájmu filmu, takže to tvůrcům nepřidává žádné kredity.

Star Trek Beyond je průměrná podívaná, která, pokud vás nějak víc zajímá, tak je to asi jenom z principu.  Je to dobrý film, ale ne životní styl. 

A jaký životní styl preferují jiní filmoví hrdinové? Čtěte ZDE.

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít