Umístit monitor nebo TV na vhodný držák má mnoho výhod. Absence stojánku, popřípadě celého stolu, zvyšuje variabilitu prostoru a uvolňuje pracovní plochu. Takové rameno pro monitor výrazně zvýší ergonomii pracoviště, protože uživatel snadno dosáhne ideální pracovní pozice.

Při výběru televizního držáku či držáku monitoru je nutné znát hodnoty dvou parametrů. Jednak je to hmotnost přístroje, za druhé pak takzvaný VESA standard, což je rozteč čtyř otvorů pro uchycení televize či monitoru na držák. Jsou to otvory, jimiž se pomocí šroubů uchytí přístroj k držáku. Co se týká hmotnosti, měli bychom vybírat držáky, jejichž nosnost je vyšší než hmotnost zařízení, které mají nést. V případě plynových držáků je specifikována jak minimální, tak i maximální nosnost a použité zařízení musí být v rámci tohoto rozmezí.

Možnost nastavení vzdálenosti a výšky obrazovky monitoru či televize oceňuje většina uživatelů. Jestliže se pak v případě monitoru k tomu připojí možnost nastavení náklonu, je to ideální, protože výška středu monitoru by měla být kousek pod úrovní našich očí a zároveň by měl střed obrazovky být kolmý v obou osách na směr uživatelova pohledu. Jinak řečeno – plocha obrazovky musí být rovnoběžná s pomyslnou spojnicí našich očí. Vraťme se ale k samotné konstrukci držáků. Již jsme řekli, že ideální jsou držáky nastavitelné. Mezi nimi pak nejvyšší komfort zajišťují ty s plynovým pístem ve svém těle. Plynový píst totiž dovoluje nastavit odpor, a tím pohodlnou manipulaci s monitorem, aby byl snadno nastaven do ideální polohy s vynaložením minimální síly, třeba jen dvěma prsty. Výhodou je, že není potřeba jej dále aretovat; zůstane tam, kde ho momentálně chceme mít. V případě monitorů je dalším plusem držáků takzvaný management kabelů a integrace USB portů, které ještě více napomohou uspořádání pracovní plochy.

Značka Stell, která je na našem trhu známá především držáky na televizory, nyní rozšiřuje nabídku právě o držáky monitorů s plynovými písty, hliníkovým tělem a kabelovým managementem s porty USB 3.0 a audio integrovanými v základně držáku. Montáž monitoru pak usnadňuje odnímatelná VESA deska. Jedná se o řadu držáků Stell SOS 2010, Stell SOS 2020 a Stell SOS 2030. Model SOS 2010 je určen pro jedno zařízení o hmotnosti 1-9 kg s VESA standardem 75×75 a 100×100. Umožňuje náklon i otočení v rozmezí +90° až -90° v několika kloubech. V základně je USB 3.0 a audio port, výstup pro nabíjení, sluchátka a mikrofon. Instaluje se na hranu stolu i do otvoru pracovní desky. Prakticky tytéž parametry platí pro model SOS 2020, ten je již ovšem dvojitý a je určen pro monitory dva, případně s adaptérem na notebook SAA 4000 jej lze použít k umístění notebooku a monitoru do stejné úrovně a tím získat mnohem pohodlnější pracovní prostředí z pohledu ergonomie. Model SOS 2030 pak náročnému uživateli umožní umístit monitory hned tři při dodržení obdobných parametrů.

O značce STELL

Značka Stell vznikla v roce 2005. Její široká nabídka řeší bezpečné, z hlediska interiéru co nejméně rušivé začlenění audiovizuální techniky stejně jako upevnění souvisejících produktů vně obytných prostor. Kromě fixních, výsuvných a polohovatelných držáků na televizory, AV přístroje a antény nabízí různé typy moderních stolků a polic v provedení kov/sklo nebo dřevo/sklo. Mezi hlavní přednosti výrobků Stell patří kromě špičkové kvality a maximální flexibility i snadná obsluha, která je zárukou jednoduchého ovládání a příjemného užívání. Zvláště milovníci designu pak ocení atraktivní vzhled, typický pro všechny výrobky značky Stell. Další informace najdete na stránkách www.stell.cz.

O autorovi

Paul Jobs
Business Blogger

Svůj job můžete milovat a nebo nenávidět. V obou případech je to prostě jen prostředek k získání dalších prostředků, avšak existují sorty lidí, kteří to prostě dokáží dělat jinak. Jak?

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít