Společnost stojící za oblíbenou sociálně-mediální sítí Snapchat se rozhodla ke dvěma zásadním krokům, které by ji měly posunout v jejím růstu. Pod novým názvem Snap Inc., díky kterému chce firma představovat i další produkty, nejen aplikaci Snapchat, představila právě první hardwarovou novinku. Jde o sluneční brýle s kamerovým systémem Spectacles, jež mají sloužit nejen jako doplněk k tradiční aplikaci, ale také ukazovat budoucí směřování tohoto specifického průmyslu.

Dosud se pod názvem Snapchat skrývala nejen celosvětově populární aplikace, ale také samotná firma. Její výkonný ředitel Evan Spiegel však uvedl, že se značkou Snapchat si dnes již mnoho lidí spojí pouze aplikaci s bílým obrysem ducha na žlutém pozadí, a proto vznikla nová firma Snap. Ta pod sebou bude mít nejen mobilní aplikaci Snapchat, ale nově také hardwarové produkty, jako jsou právě brýle Spectacles.

Na začátek je vhodné dodat, že o podobný koncept se již pokusil Google se svými Glass, které však neuspěly a bez výraznějších vášní vyšuměly. Spectacles od Snapu mají být jiné. Nemají v povaze se tvářit jako jistá náhrada počítače nebo telefonu, ale jako doplněk ke Snapchatu těžící na klíčovém aspektu – kameře.

Kamerový systém je alfou a omegou tohoto produktu. Je tvořen dvěma čočkami o 115stupňovém úhlu rozsahu, které jsou umístěné na levé a pravé straně brýlí. Pomocí nich může uživatel natáčet videa o délce 10 vteřin (po zmáčknutí příslušného tlačítka je možné tuto dobu navýšit o stejný časový úsek, maximálně však půl minuty), jež se budou automaticky nahrávat na Snapchat, respektive do sekce Memories.

Vize Snapu je poskytnout majitelům brýlí Spectacles autentičtější zážitek z natáčení. Vzhledem k tomu, že jsou umístěny v těsné blízkostí očí a jejich kamerové čočky mají kulatý tvar, tak je výsledek takřka totožný s formátem rybího oka. Aplikace si video následně ořeže a sledovat jej bude možné jak na výšku, tak i na šířku.

Výhoda Spectacles má být navíc v tom, že je možné s nimi natáčet i bez přítomnosti chytrého telefonu, přes který se záběr na Snapchat nahraje. Brýle totiž pořízený obsah dokáží uchovat do chvíle, než se připojí k telefonu a provedou přenos.

spectacles2-640x310

Spectacles budou fungovat s iOS i Androidem, ale jablečný operační systém má tu výhodu, že krátké videosnímky lze z brýlí zveřejňovat rovnou pomocí Bluetooth (pokud jsou aktivní mobilní data), u Androidu je třeba počkat na spárování přes Wi-Fi.

U takového produktu, jakou jsou brýle s kamerou, je důležitá výdrž baterie. Snap slibuje celodenní fungování a pro případ, že se zařízení vybije a k dispozici nebude zdroj energie, bude možné využít speciální obal (po vzoru AirPods), který dokáže Spectacles až čtyřikrát zcela dobít. K indikování docházející baterie slouží vnitřně umístěné diody. Ty mimo jiné fungují i jako ujištění, že uživatel natáčí.

Minimálně zpočátku je nicméně potřeba počítat s horší dostupností. Kamerové brýle pro Snapchat budou v prvních měsících velmi limitované, co se zásob týče, i kvůli tomu, jak podotýká Evan Spiegel, že si bude na takový produkt potřeba zvyknout. Za jeden pár, a to buď v černé, tmavě modrozelené nebo korálově červené barvě, si Snap bude účtovat 129 dolarů (3 100 korun), ale zatím ani není přesně jisté, kdy a kde budou v prodeji. Navíc jsou neznámé i další věci, jako jaká bude výsledná kvalita pořízeného obsahu, zdali budou voděodolné a kolik jich vlastně bude v rané fázi oficiálně nabídnuto k prodeji.

snapchat-spectacles-640x360

Tak či tak, Snap s tímto nositelným produktem reaguje na neustále se rozvíjející sféru multimédií, ve které se angažují i velcí konkurenti. Tím hlavním je především Facebook. Ostatně i sám Mark Zuckerberg, šéf největší sociální sítě světa, řekl, že videa mají potenciál se stát standardem pro komunikaci jako takovou. Snapchat si na tomto aspektu zakládá a prakticky ho proslavil. S příchodem kamerových brýlí Spectacles by mohla společnost generovat nejen dodatečné zisky, ale také nastavit novou laťku v rámci videokomunikace. Jen čas ukáže, zdali se Spectacles opravdu osvědčí.

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít