Ahoj! Nejprve vám všem čtenářům našeho blogu chceme poděkovat, protože odezva na náš první příspěvek byla úžasně povzbudivá! Jsme opravdu rádi, že se vám naše tvorba tolik líbí. Mimo jiné to je zatím nejčtenější a nejsdílenější příspěvek na Myboxx. Takže děkujeme za kladnou odezvu ještě jednou a pojďme na další!

Naším cílem je, aby náš blog byl inspirací pro ty, kteří cítí, že je na čase udělat krok kupředu s ohledem na svůj osobní rozvoj. A ať už chceme nebo ne, to, čím se stravujeme, skutečně je nedílnou součástí našeho osobního rozvoje. Tvůj potenciál nevyužiješ na maximum, pokud si zanášíš tělo jedy. Náš první příspěvek na to již poukázal, nicméně shodli jsme se, že by bylo moudré se ti také více představit a ukázat ti výsledky na nás samotných, protože ve všem co děláme jdeme příkladem. Chceme, abys viděl, že kážeme vodu a pijeme vodu (poslední dobou hlavně tu kokosovou! 😉 ). Níže si tedy můžeš přečíst náš vlastní příběh a motivaci k přechodu na rostlinnou stravu a podívat se na několik fotek. Naším cílem je být ti inspirací a podporou při tvém rozhodnutí vylepšit svoje stravovací návyky. Ber to jako „důkaz místo slibů.“ 😉

PAVEL

117 kg a 84 kg verze sebe sama

Ve svých 21 letech jsem si udělal takové ohlédnutí za svým životem. Při pohledu do minulosti jsem nebyl se sebou spokojen, ale jak se říká, chybami se člověk učí. Není třeba se minulostí zabývat déle, než je nutné k dosažení (r)o(z)svícení ve své hlavě. Prostě jsem si jednoho dne přiznal, že nejsem dokonalý a také jsem zjistil, že to, co mě druzí lidé učili o stravování když jsem byl malý, tak není tak úplně pravda. Tehdy jsem býval pěkně vypasený 117 kilový kluk, zběsilý kuřák (20-40 denně) a téměř denně jsem vysedával někde u piva. Sice jsem nebyl fyzicky neaktivní (8 hodin na nohou v práci a potom tak 4 hodiny doma v kuchyni), ale v té době jsem necvičil ani nesportoval.

Je ovšem třeba říct, že mou vášní bylo, je a vždy bude jídlo. Celý život mě fascinovalo. V jednom kuse jsem se motal kolem sporáku a vyptával se babiček a rodičů jak se co vaří. Rád jsem třeba pozoroval babičku; jak jí činí šťastnou, když může přenést svou energii do pohoštění celé rodiny. Miloval jsem drnkot pánví, hrnců, klapání poklic… o to víc mě pak ovšem bolela pravda, kterou jsem se posléze dozvídal ze všemožných zdrojů o zdravém a nezdravém stravování. Začalo mi totiž být jasné, že svůj dlouho zažitý přístup k přípravě a konzumaci jídla budu muset změnit pokud se chci cítit dobře. Nechci zde teď zabíhat do detailů, protože to je zase další samostatný příběh sám o sobě, ovšem dá se říct, že můj přechod na rostlinnou stravu značí změnu od práce v řeznictví po přípravu živé stravy.

Za poslední 3 roky jsem načetl a osobně vyzkoušel spoustu účinných a neúčinných metod ve stravování. Velice rád se s každým, kdo bude mít zájem, o tyto zkušenosti podělím. Věřím však, že je neustále co zlepšovat, oblast stravy nevyjímaje. Stále se mi stává, že objevím něco, o čem jsem ani neměl zdání, že existuje. Také jsou potraviny, které jsem zatím neměl tu čest ochutnat (například dragonfruit, jackfruit, fialová kukuřice…). Každopádně, je toho mnoho, o co se s tebou mohu podělit a pevně věřím, že moje transformace, kterou vidíte na obrázku je toho dostatečným důkazem. Nyní vážím 84 kg a cítím se vážně skvěle.

 

PETR

2015-04-29 16.10.17

Rostlinná strava v kombinaci se cvičením a její výsledky

Zlomovým bodem ohledně změny mého stravování bylo shlédnutí dokumentu Forks Over Knives. Po shlédnutí tohoto dokumentu jsem byl naprosto šokován a přestal jsem kupovat živočišné výrobky doslova ze dne na den. Pro mě byly informace poskytnuté v dokumentu jasným důkazem také proto, že tou dobou jsem studoval zemědělství (mimo jiné) a skutečně jsem věděl, že ti pánové v dokumentu říkají pravdu. Neviděl jsem tedy důvod proč nadále pokračovat v něčem, co je pro mě tolik škodlivé. Osobně si myslím, že toto je dokument, který dokáže přesvědčit o spoustě věcí týkajících se stravování každého člověka s otevřenou myslí.

Poté jsem proaktivně začal se samostudiem stravování; shlédl jsem desítky a dost možná i stovky dalších dokumentů, rozhovorů a jiných videí; přečetl spousty vědeckých a jiných článků na téma zemědělství a zdravého stravování a dokonce jsem se začal zajímat o to, z čeho se skládá jídlo, které si kupuji. Ano, i k vlastnímu překvapení jsem si začal číst etikety a složení potravin. Přiznám se, že nikdy před tím jsem to nedělal; dříve jsem se rozhodoval pouze podle chuti. Tato změna přístupu mě také dovedla ke spoustě zajímavých poznatků. Naučil jsem se, že ne vše, co dobře voní a chutná je pro moje tělo zdravé.

Každopádně, od mého přechodu na rostlinnou stravu jsem si přirozeně vyléčil několik zdravotních problémů (např. chronickou bolest zad), zhubl 17 kg a zjednodušil (a zároveň obohatil) si život. Moje primární motivace pro přechod na rostlinnou stravu byla a je čistě pragmatická: být zdravý a využít svůj čas více produktivně než ke stání u sporáku. Totiž, narozdíl od Pavla, mě příprava jídla nikdy nějak zvlášť nebavila, já spíše rád rovnou jím. 😉 Jsem naprosto přesvědčen, že ať už jsou důvody pro vylepšení jídelníčku pro tebe jakékoliv, rostlinná strava je stravou pro moderního člověka 21. století. Nechť má fotka výše také slouží jako tzv. hmatatelný důkaz vlivu rostlinné stravy na naše tělo.

ZÁVĚREM

Oba jsme propojili své specializace ohledně zdravého stravování a navzájem se podporujeme – stejně jako na obrázku. 😉

Každopádně, nebojíme se říci, že se změnou stravy začala nová éra našeho života. Vidíme – a hlavně cítíme – to sami na sobě. Nebudeme tě o tom ovšem přesvědčovat. Můžeme tě pouze inspirovat a ukázat ti, že to jde. Rozhodnutí k přechodu na rostlinnou stravu je však pouze na tobě.

P.S.
Založili jsme si účet na Twitteru. Pokud máš zájem od nás dostávat další informace o zdravém životním stylu, sleduj nás i tam @goodvibes_cz!

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít