Můj kamarád je gay a jelikož mě to zajímalo, tak jsem se rozhodla o tom všem s jeho povolením napsat. Nejdůležitější je, uvědomit si a vlastně si připustit, že jste gay. Ale i v tuhle dobu to není zrovna sen každého rodiče, dozvědět se, že jeho dítě je gay.

Já si to o sobě uvědomil když jsem nastupoval do sedmé třídy, tedy poměrně brzy, ale rodičům jsem nic neříkal, ani lidem kolem sebe. Začínal jsem experimentovat s nejrůznějšími seznamkami pro homosexuály a tam jsem se seznámil s Jakubem. Chvíli jsme si psali a později jsme spolu začali komunikovat i přes video hovory. Asi každému dojde co se tam dělo. Pro někoho to je nechutné a jestli chce tak mi může nadávat do buzny, nebo když bude více kreativní a vymyslí si něco originálního, já to snesu, vlastně nemám na výběr, změnit se nemůžu.

Homosexualita, gay

pgbsimon / Pixabay

Bylo to úžasný odhalit svou identitu, ale také jsem si uvědomoval, že tohle budu muset někdy prozradit i světu. To byla jedna z těch nejtěžších věcí co jsem měl před sebou. Byl bych raději, kdyby se to nějak vyřešilo samo, ale nevyřešilo, byl jsem na to sám a i přes Kubovu podporu, jsem věděl, že to je to nejtěžší co mě čeká a hrozně jsem se bál. Vlastně jsem to stále oddaloval.

Jednou jsem přišel jako obyčejně domů a moje matka stála celá ubrečená, zeptal jsem se co se stalo. Našla fotky co jsem si s Jakubem posílal v mém počítači, když šla vyřizovat emaily. Se slzami v očích se mě ptala, zda je to pravda, zda jsem opravdu homosexuál. Viděl jsem jí na očích, jak si přála, abych řekl ne, abych všechno popřel a vymluvil se na nějaký hloupý omyl nebo nedorozumění. A já nevěděl co dělat, strnul jsem a z úst mi nevyšla ani hláska. Dívala se na mě tak úpěnlivě, ale já ji nemohl lhát, nemohl jsem jí ale ani říct pravdu. Nakonec po trapné chvíli ticha, co se pro mě stala nezapomenutelnou věčností odešla s pláčem do kuchyně a sedla si ke stolu. Chvíli jsem se díval za ní a potom jsem odešel do svého pokoje. Ležel jsem na posteli s absolutním pocitem bezmoci, říkal jsem si, že to horší být nemůže. Sešel jsem dolů a ihned mi došlo co se děje. Zmatek v očích mého otce mluvil za vše, i on měl slzy v očích, ale také hněv a já jen stál bez jediného slova. Otec řekl něco jako, už tě nikdy nechci vidět odešel a práskl za sebou dveřmi a maminka stále plakala. To bylo to nejhorší v mém životě, ale rozhodně nevyhnutelné.

Maminka se snažila skutečně moc, snažila se přijmout to všechno co se dozvěděla a další den už dělala jako by nic, otec se se mnou další tři dny nebavil a díval se na mě jako na odpad, který měl po narození vyhodit do kontejneru. Nepozdravil mě, raději si řekl o sůl mamce, která byla v kuchyni než mně, který byl vedle něho. Rád bych řekl, že teď už je to skvělé, ale stále to nepřijal, bavíme se spolu, ale jen tak zdvořilostně, rozhodně už nemáme ten vztah, že jsme si bezstarostně popovídali, začal se na mě dívat jinak a ať to možná nechtěl, tak to tak je.

Homosexualita, rodiče, gay

Pezibear / Pixabay

V podstatě od té chvíle to bylo lepší, svěřil jsem se ve škole a nikdo to tam moc neřešil, ba naopak to snad každý čekal. Některé přátele jsem bohužel ztratil, ale v životě to tak asi chodí, že někteří odejdou a někteří přijdou. Střední jsem musel změnit, ale teď jsem spokojený, ač to stále není ideální a nejsem pro ně asi tak úplně normální, nechávají mě na pokoji a to mi prozatím stačí.

Můj přítel se přestěhoval ke mně a žijeme spolu, rodiče ho znají a nějakým způsobem to přijali, stejně jako mě.

Rád bych jednou měl dítě, ale vím, že nebudu. Adopce je možná, ale nechci aby si muselo prožívat nějakou šikanu jen pro to, jací jsou jeho rodiče. Vlastně jsem se musel smířit s tím, že nebudu mít svatbu, ale jen papír a nebudu mít dítě, ale maximálně tak psa.

Já jen, že je to smutné. Lidi co jsou hetero mají práva, my ne. Oni si jich neváží a já vím, že my bychom za ně byli vděční. Celý tenhle svět je docela paradoxní, ale nezbude nic jiného než si na tuhle ironii světa zvyknout.

O autorovi

Denica
Lifestyle Blogger

Netuším co napsat, tohle mi nejde. Měla jsem tendenci se podělit o tom co prožívám každý den, s kým se setkávám, protože jsou lidé co mají zajímavé příběhy, které nikdo nezná a měl by znát.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít