PURITY RING – Another Eternity (2015)

Purity Ring jsou jako zrcadlo vlastních předsudků. Tam, kde si člověk dobrovolně staví bariéry a předpojatě se staví k čemukoli, dost možná si pak šije z vlastní ostudy kabát, až si za hlasitého zvuku osobní hanby sype popel na hlavu. Dobře si pamatuju doby, kdy bych si díky předsudkům o některé metalové žánry neopřel ani kolo, stejně jako si pamatuju, jak někdo onehdá prohlásil: „ty máš tak širokej hudební záběr, jakej jsem ještě neviděl“. A přitom se bavíme o tom stejném člověku. Nicméně je to tak trochu daň za úspěch, je potřeba se oprostit od toho, co kdo říká, naučit se hudbu poslouchat nejen ušima, ale i srdcem a jediné možné dělení je to na subjektivně dobrou / špatnou hudbu. Proč o tom ale mluvím? Purity Ring jsou pro mě čirým zjevením, už jsem si říkal, že mě při moderním popu nemůže nic chytnout za srdce, ale když to dokázaly písničkářky jako Adele či Lana nebo retro popina Tegan & Sara, tak proč by se to nepovedlo i dalším interpretům. Jenže pozor, Purity Ring jsou v tomhle dál díky obrovskému kontrastu, který z jejich přednesu musíte cítit a stejně tak ho musíte cítit i při poslechu v sobě. Pokud tohle uskupení staví na electro základu, umocňuje si své postavení stylovými výlety do popu, r’n’b, glitche a dalších pa-žánrů, o kterých ani nevím, jak se nazývají. Přes všechny tyhle rádiové esence si nese deska extrémně temnou, hustou a tak nějak undergroundovou atmosféru, plnou deprese a všelijakých negativních emocí, že tohle pustit do rádia, tak to při ranní cestě do práce radši rovnou střelíte střemhlav z mostu. Skutečně, atmosféra je pohlcující, hustá jak pixla černé barvy od primalexu, která se vám rozleje po koberci. Celé desce také vévodí masivní zvuk samplů a basové rytmiky, takže při slušné aparatuře se vám otvírá nový rozměr poslechu a adekvátní důvod, jak nasrat sousedy. Když nad tím tak přemýšlím, tak vybraný song „Begin Again“ má tak masivní orbitální atmosféru, že by šel klidně použít k nějakému ne zrovna pozitivnímu sci-fi filmu jako třeba Solaris nebo Interstellar. Tahle deska je zatraceně mocná!!!

hodnocení: 9 / 10

 

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít