Už 9. listopadu čeká milovníky hudby něco, co v České republice nemám obdoby. V pražském Rudolfinu se představí unikátní soubor Suliko, který sklízí úspěchy po celém světě. Jejich vystoupení u nás zařídila přední hudební a koncertní společnost v Česku Events Production. Ředitele společnosti pana Timura Isanbaeva jsme krátce vyzpovídali.
Proč jste se rozhodl přivést právě soubor do Suliko do Prahy?
Takový koncert v Česku ještě nebyl a jakmile jsem se dozvěděl, že máme možnost přivést Suliko do Prahy, hned jsme na tom začali pracovat. Dělali jsme vše proto, aby concert v české metropolis proběhl
Jak těžké to bylo, stálo to hodně práce a přemlouvání?
Těžké bylo hlavně přinést informace o koncertu publiku. Věřím, že jsme pro to udělali maximum pro to, aby informace o této unikátní akci byla všude, kde je to možné.
Čím je soubor Suliko tak výjimečný?
Je to unikátní soubor, jeho sólisty jsou přední sólisti tbiliské opery. Vybrali jsme Rudolfinum proto, aby si je mohli lidé poslechnout v nejlepším akustikém prostředí v Praze.
Kde všude už soubor vystupoval?
Soubor „Suliko“ s velkým úspěchem vystupoval například v Německu, Francii, Polsku, Litvě, Lotyšsku, Turecku, Řecku, Izraeli, Americe a dalších zemích.
Na co se mohou lidé těšit v rámci jejich koncertu v Rudolfinu?
Bez přehánění se jedná o unikátní kolektiv. Je to jediný soubor na světě gruzínské folklórní hudby, kde jsou interprety současní sólisté opery. Soubor „Suliko“ je miláčkem publika nejen v Gruzii, ale i za jejími hranicemi. Gruzínská hudba, folklór, vícehlasný zpěv, to vše se stalo obchodní značkou Gruzie a je to zapsáno na seznamech UNESCO.
Můžeme si ještě koupit lístky?
Ano, jsou ještě k dostání. Konkrétně na Ticketstreamu zde.

O autorovi

Paul Jobs
Business Blogger

Svůj job můžete milovat a nebo nenávidět. V obou případech je to prostě jen prostředek k získání dalších prostředků, avšak existují sorty lidí, kteří to prostě dokáží dělat jinak. Jak?

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít