V dnešní době, plné chytrých zařízení a zejména chytrých hodinek, se může zdát, že tradiční hodinky jsou čím dál víc vytlačované do pozadí. Opak je ale pravdou. Hodinky, jako módní doplněk, pomohou, kromě určování času, ukázat okolí Váš osobitý styl. Mezi takové hodinky patří elegantní model PRIM HIROSHIMA L.E., které se pojí ke jménu Jan Letzel.

Picture2Tuto limitovanou edici PRIM HIROSHIMA L.E. vytvořila ELTON hodinářská, a.s. společně s partnery z Japonska. Inspirací pro vznik modelu byl odkaz českého architekta Jana Letzela, tvůrci tzv. Atomového dómu (Hirošimský památník míru). Jan Letzel, který byl v první polovině 20.století považován za svorník japonské a západní kultury, se v Japonsku stále těší velké úctě. Atomový dóm, postavený v roce 1915, tedy přesně před 100 lety, je dodnes mementem ničivosti války a symbolem touhy po míru.

Kdo a kým byl Jan Letzel?

Jan Letzel se narodil ve východočeském Náchodě roku 1880. Do Japonska, kde celkem osmnáct let působil, přinesl moderní stavební prvky a technologie a naopak jeho evropské práce nesou znaky inspirace Asií. Japonci ho proto pojmenovali „Yokon wasai“, tedy člověka, který propojuje západní a japonskou kulturu. Právě díky použití železobetonové konstrukce, ve své době v Japonsku ojedinělé stavební technologii, Atomový dóm, jako jediná budova v epicentru, odolal výbuchu atomové bomby v srpnu 1945. Od roku 1996 je budova zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

PRIM HIROSHIMA L.E.

Picture1Hodinky PRIM HIROSHIMA jsou osazeny tenkým mechanickým strojkem s tradičním ručním nátahem, který je v Japonsku, přesyceném moderní technologií, velmi oblíben. Použitý strojek  kal.93 je poprvé v historii  zlacen červeným 18 kar.zlatem, které mu dodává unikátní podobu.

Tvar pouzdra vychází z modelu ELEGANT, oblíbeného pro své subtilní rysy. Indexy na číselníku jsou tištěny několikanásobným tiskem, který navozuje vzhled plastičnosti. Ručky jsou modřeny speciální technologií.

Na spodním safírovém skle v průhledu víka je vyryta stylizovaná silueta Atomového dómu spolu s konkrétním číslem limitované edice a popiskem „Hiroshima to Czech“. Na japonské verzi, která bude určena pouze pro japonský trh, je popisek „Czech to Hiroshima“.

Technické parametry: 

Snímek obrazovky 2015-12-05 v 20.29.19

 

 

 

 

 

 

 

Tloušťka pouzdra:  11 mm
Materiál pouzdra: nerezová ocel 316L
Povrchová úprava: leštěné
Sklo: safírové cylindrické
Číselník: bílá ledová
Víko: prosklené závitové
Spodní sklo: rytý safír, číslo limitované edice
Řemínek: aligátoří kůže
Vodotěsnost: 5 ATM

Líbí se Vám tyto hodinky? Nám ano a velice!
Ne jenom tyto, ale i další hodinky naleznete na www.prim.cz

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít