Chicagská čtveřice Rise Against se po více jak třech letech vrátí do České republiky! Naposledy vystoupila tato punk-rocková formace v našem hlavním městě v březnu roku 2012 po boku Architects a Touché Amoré. A nyní se na pražském Výstavišti – v Incheba Aréně – objeví opět, a to spolu s domácími Donnie Darko a Japonci Man With a Mission. Magické datum, které všechny zajímá nejvíce, je úterý 9. června. Lístky seženete v předprodeji přes Eventim za 790 Kč (link zde). Více o akci případně najdete ve facebookovém eventu.

Rise Against působí na scéně již od roku 1999, jenom se první dva roky jmenovali Transistor Revolt. Debutové album The Unraveling však vychází v roce 2001 již pod dobře zavedeným názvem. Pořádnou díru do světa udělali o dalších pět let později se čtvrtou plackou The Sufferer & the Witness. Na ní se nacházely hitovky Ready to Fall nebo Prayer of the Refugee, které už se hojně objevovaly na hudebních kanálech, v čele s MTV. Zatím nejaktuálnějším počinem je v loňském roce vydaná studiovka #8 s titulem The Black Market, ke které je tohle evropské turné také vztaženo. Proto na koncertě rozhodně zazní singly I Don’t Want to Be Here Anymore a Tragedy + Time, které ji představují.

Mimo své hudební dráhy jsou členové známí bojem za práva zvířat a spoluprácí s organizacemi jako PETA či Amnesty International. Spousta jejich životních postojů a názorů se odráží v jejich textech, díky čemuž jsou uznáváni napříč hudební scénou. V kombinaci s chytlavými melodiemi a zpěvnými refrény tvoří kompaktní celek.

A že to pánové umí naživo pořádně nakopnout a nenechají na vás ani nit suchou, o tom vás přesvědčí už za několik týdnů.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít