V dnešní době není alkohol žádné tabu. Alkohol hraje v našich životech až nepředstavitelně důležitou roli a to i v životech dospívajících, což není žádné překvapení. Začala jsem se zajímat jak alkohol ovlivňuje náš život – celý kolektiv – společnost.

Na každé akci se s alkoholem setkáte a je stále těžší uchránit dospívající před jeho vlivem. Někteří rodiče dokonce dětem dovolují se od nich napít a podobně a to už ve velmi brzkém věku, což já rozhodně nechápu. Alkohol nemá na náctileté dobrý vliv a rozhodně né ve velké míře, ale zabránit tomu snad ani nejde. Důvěřovat svému dítěti je tudíž jediná šance kterou máte.

Alexas_Fotos / Pixabay

Chtěla bych obzvláště vynést abstinující, protože zrovna oni jsou v takové společnosti docela nepochopeni a zavaleni hromadou otázek. V určitém stádiu si rozhodně s ostatními nerozumí a z kolektivu jsou nějakým způsobem vystrčeni, ač rozhodně né úmyslně. Jelikož alkohol je to, co všechny na akcích spojuje a opilci si mají rozhodně co říct, přijdou jim vtipné stejné věci a pro střízlivého člověka je to někdy k nepochopení. Věci co opilí lidé dělají, jsou v danou situaci pro ně vtipné a zábavné, pro střízlivého člověka někdy naopak trapné. Vznikne mezi nimi určitá bariéra a to je problém.

Možná tohle je důvod proč lidé začínají pít , aby se zařadili do společnosti a užili si zábavu. Co si budeme namlouvat bez alkoholu by se rozhodně nevyprávěly takové historky, přeci jen, každý dobrý příběh začíná „Když jsem se jednou opil/opila“ Ve chvíli kdy v sobě máme nějaké množství promile, tak se nám posouvají hranice a jsme schopni více riskovat – po-upustit uzdu, v malé míře je to rozhodně lepší, člověk se víc baví a víc si užívá chvíle, která se poté stane jedinečnou.

Ale alkohol ve velké míře je škodlivý (což každý asi slyšel milionkrát), obzvlášť u mladistvých, protože zabíjí mozkové buňky, tudíž když se takzvaně opijete do němoty, tak to není ideální, pro váš stav mysli. V podstatě by se to dalo brát jako přímá úměrnost – aneb zabrousíme do matematiky. Čím více alkoholu vypijete a opijete se do stádia, kdy už nemůžete nic, tím více zabijete mozkových buněk. Neznamená to, že po prochlastané noci budete mít z IQ 140 najednou IQ 100. Ale je dokázané, že alkohol váš mozek ovlivňuje a to dost. Přeci jen vaše smysli jsou pomalejší a omámené, podlamují se vám kolena, svět se vám točí, někdy vidíte rozostřeně a hranice morálky se vytratí. Možná právě proto se problémy našich životů utápějí v alkoholu, na chvíli to působí, ale pak se účinek vytratí.

jarmoluk / Pixabay

Alkohol je droga, volně prodejná (od 18 let) která ovlivňuje naše myšlení, mění nás samotné, alespoň na určitou chvíli. Ve společnosti je tolerována a hlavně velmi rozšířená. Nebudeme si tady hrát na to, že i když pijete tak jste stejní, možná máte ten pocit, ale rozhodně ne, přijde vám vše více vtipné, život je odlehčený, ale jak do které chvíli, někteří lidé mají totiž stavy depresí, které rozhodně nejsou nijak příjemné.

Každý se chová jinak, každý se musí poznat a pít do té míry, aby se dokázal ovládat. Někdo má výpadky, někdo zvrací a prožívá ranní kocovinu, pak jsou lidé co nezvrací, pamatují si všechno a kocovina je pro ně zcela neznámá. Někdo má prostě silné tělo co toho unese hodně někdo ne.

 

O autorovi

Denica
Lifestyle Blogger

Netuším co napsat, tohle mi nejde. Měla jsem tendenci se podělit o tom co prožívám každý den, s kým se setkávám, protože jsou lidé co mají zajímavé příběhy, které nikdo nezná a měl by znát.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít