Milujeme podzim. Spolu s jarem je to naše nejoblíbenější roční období. Milujeme ty barvy, šustící listí, čerstvý vzduch, to počasí, a zvlášťě ty deštivé dny, které vás donutí zůstat doma s šálkem horkého čaje či svařáku a konečně dočíst knížku, na kterou už pomalu usedal prach.

A pokud nejste tak romanticky založení, možná budete založení ekologicky. Nebo obojí? Pak je pro vás tento návod ideální. Budeme recyklovat roličky od toaletního papíru a výsledkem této recyklace bude úžasný věnec, kterým si ozdobíte dveře a přivítáte tak toto krásné roční období.

Příprava pomůcek

Tento projekt je skvělý také v tom, že vás nebude stát téměř nic. Většinu věcí si nasbíráte, zbytek nejspíše najdete doma. První krok je nejlep- ší! Vyražte ven a nasbírejte nějaké krásné spa- dané listí, ideálně v červené či oranžové barvě. Rozhodně nepohrdněte ani šípky či šiškami, po- kud na ně narazíte. Prostě si domu přineste ja

koukoliv část lesa a louky, která se vám líbí a dá se usušit. ! Vaše ratolesti nebo pes vás určitě rádi doprovodí.

Co budete potřebovat:

  • bílé lepidlo
  • tekuté průhledné lepidlo
  • tavící pistole (pokud nemáte, dá se i bez ní)
  • roličky od toaletního papíru (v návodu bylo použito 9 roliček na věnec o průměru cca 24 cm, pokud chcete větší, použijte roliček více)
  • nasbírané listy
  • cokoliv vám připomíná podzim a chcete přidat na věnec – žaludy, šišky, skořápky od vlašských ořechů, kaštany, sušené květiny, atd.
  • červená stuha na pověšení lak na vlasy

Jako první je potřeba usušit listy, jinak z nich vznikne akorát hromada bordelu. Pokud byste je pořádně nevysušili, mikroorganismy žijící z vlhkosti by je brzy začaly rozkládat a vaše cenné kousky by uhnily. Zavzpomínejte, jak jste kdysi sušili listy do herbáře, tedy každý list vložte mezi dva papíry a zatěžkejte knížkami nebo čím- koliv rovným a těžkým. Takto nechte vysušit 5-6 dní, někdy je potřeba i více. Po dokonalém vy- schnutí listy postříkejte lakem na vlasy – budou se krásně lesknout a také déle vydrží.

Postup výroby

1. Roličky na jednom konci trochu nařízněte a pospojujte do tvaru věnce, jak je vidět na obrázku. Pro větší pevnost můžete jednotlivé díly ještě přichytit sešívačkou. 2.Základ na věnec je hotový, jdeme lepit listy. Potřete roličky tekutým lepidlem a přilepte první vrstvu listů. Tyto listy pak potřete za použití štětce bílým lepidlem, které je zpevní a udrží na místě. Přidejte další vrstvu listů a opět namažte bílým lepidlem. Takto pokračujte, dokud nebudete s výsledkem spokojeni, zpravidla stačí 3 vrstvy listů z obou stran věnce.

3. Tavící pistolí připevněte veškeré vámi zvolené ozdoby jako kaštany, sušené květy, žaludy, atd., naaranžujte dle vlastní fantazie. Pokud nemáte tavící pistoli, nevadí, k přichycení ozdob lze použít i úzké drátky.

4. Přivažte kamkoliv na věnec stuhu k zavěšení.

A pokud nemáte představivost, tak se koukněte do fotogalerie a uvidíte sami!

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít