Pitný režim není věda. Existuje jednoduchý vzoreček, podle kterého vypočítáte, kolik vody máte vypít. Vy ale nemusíte pít jen vodu!

Základem pitného režimu je voda

Proč voda? Když se podíváte do přírody, zamyslete se, co pijí zvířata? Mají nějaké čaje, džusy nebo sladké nápoje? Nemají. Jsou závislí na vodě. Buďte také! Pravidelné pití vody zabraňuje dehydrataci, čímž přispívá k lepšímu fungování těla a tím také k efektivnějšímu spalování tuků.

Výpočet pitného režimu

Existuje snadná rovnice, jak vypočítat, kolik máte přesně vypít.
0,5 litru na každých započatých 15 kg hmotnosti
Příklad při váze 70 kg
70 : 15 = 4,7 x 0,5 = 2,35 litru

Pitný režim může chutnat

Citron

Pomáhá odplavovat toxiny z těla a stimuluje trávení. Vodu s citronem pijte ráno nalačno. Voda by měla být pokojové teploty a doplněna přibližně šťávou z poloviny citronu. Citron je také vysoce zásaditá surovina, což znamená, že organismus zbavuje nezdravé kyselosti a vytváří zásadité prostředí.

pitný režim

Máta

Zázračné listy podporují hubnutí. Jsou také skvělou pomůckou při žaludečních obtížích, zmírňují nadýmání a plynatost. Přidejte pár listů máty do vody a vychutnejte si její svěží chuť.

Okurka

Pomáhá čistit organismus. Obsahuje hodně vody a vlákniny a zároveň má velmi málo kalorií. Přidejte do vody pár plátků a nebudete litovat.

Zázvor

Zázvor je prostě zázrak. Obsahuje důležité aminokyseliny, pomáhá při tvorbě žaludečních šťáv, normalizuje krevní oběh a celkově zlepšuje trávení. Přidejte plátek do vody a výrazně tím zlepšíte metabolismus. Podle tradiční čínské medicíny by se měl za účelem hubnutí pít po jídle.

Aloe vera

Šťáva z aloe vera se považuje za jednu z nejlepších látek napomáhajících hubnutí. Přidejte do vody jednu polévkovou lžíci a pijte pravidelně.

Med a skořice

Dokonalá kombinace. Jednou z vlastností skořice je, že se postará o pocit sytosti, což může vést k nižšímu kalorickému příjmu. Ve spojení s medem zvyšuje obranyschopnost organismu. Při přípravě nápoje nejprve zalijte malé množství mleté skořice a nechte chvíli louhovat, až pak přidejte med a zbytek vody.

Je jedno, který nápoj si vyberete, hlavně dodržujte pravidelnost. Pitný režim je skvělý začátek také při hubnutí. Vybírejte správné potraviny a hýbejte se, tělo se vám odmění skvělou kondicí a vzhledem.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít