Harley-Davidson není jen pouhý motocykl. Je to symbol Ameriky od základu postavený svými zakladateli Walterem a Arthurem Davidsonem a Billem Harleyem. Cesta k úspěchu však byla trnitá – plná překážek, drsných konkurentů a mimořádných rizik. Tito tři mladí muži, synové dělnických imigrantů, obětovali všechno, co měli, aby zajistili přežití své firmy. Ale jak daleko zašli, aby dosáhli amerického snu?

 

První díl netrpělivě očekávané minisérie kanálu Discovery, HARLEY AND THE  DAVIDSONS bude mít premiéru 18. září 2016. Stopáž každého dílu je dvě hodiny. Druhý a třetí díl Discovery odvysílá 25. září a 2. října 2016.

 

Seriál HARLEY AND THE DAVIDSONS, inspirován skutečnými událostmi, vykreslí zrození ikonického motocyklu v době velkých sociálních a technologických změn začátku dvacátého století. Walter, Arthur a Bill riskovali celé své živobytí. Každý z mužů musel čelit jiným problémům, ale byl to právě tento motocykl, který dokázal spojit jejich sny a ambice. Pro Waltera Davidsona byl tento riskantní podnik šance uniknout z omezené společnosti, možnost ignorovat pravidla a postavit motocykl, který by dokázal jet na plný plyn kamkoli. Pro Arthura Davidsona to byla příležitost vylepšit si jméno. Billu Harleyovi dal motocykl naději úniku od panovačných rodičů a možnost využít svůj inženýrský talent.

„Je to příběh o bratrství a silné vůli uspět a jít proti konvenčnímu myšlení doby. Zakladatelé značky Harley-Davidson vytvořili víc než jen motocykl. Vytvořili moderní podnikání,“ řekl Rich Ross, prezident kanálů Discovery Channel, Animal Planet a Science Channel.

Tyto motocykly, postavené v kůlně v Milwaukee, dokázaly obstát téměř ve všech možných podmínkách. Walter je skutečně testoval. Jeho divoké ambice ho poháněly kupředu, až se stal špičkovým motocyklovým závodníkem smrtících závodů, které se odehrávaly po celé zemi. Díky Walterovým odvážným kouskům se Harley-Davidson nejen proslavil, ale dokonce předstihl svého největšího konkurenta, společnost Indian, která dominovala trhu.

 

Zakladatelé však řešili také morální otázku – co všechno jsou ochotni pro úspěch riskovat. Závody mohly mít často smrtelné následky. A to převážně v době, kdy byly v zemi na vzestupu nebezpečné motodromové závody.

 

Zakladatelé firmy Harley-Davidson, poháněni vynalézavostí, inovacemi a designem, museli čelit daleko větším rivalům. Když se zdálo, že těžší už to být nemůže, přišla velká hospodářská krize a motocyklový průmysl byl zničený. Harley-Davidson však navzdory všemu nepřestával vzdorovat osudu svými nápady a obchodními vizemi.

HARLEY AND THE DAVIDSONS se zabývá tím, jak si firma, na rozdíl od svých konkurentů, dokázala udržet své věrné zákazníky – ať už to byla smlouva s americkou armádou, školení řidičů o opravách motocyklů na silnici, nebo divoké motocyklové kluby po celé zemi. Nakonec všechny své zdroje vynaložili na svůj dosud nejriskantnější počin – sestrojení supermotocyklu, nejmodernějšího závodního stroje pro širokou veřejnost.

Díky Walterovi, Arthurovi a Billovi získala firma Harley-Davidson reputaci výrobce motocyklů, kterými lze bez ohledu na pravidla dojet největší možnou rychlostí naprosto kamkoli. Je to odkaz, který přetrvává už přes 100 let – v samotném srdci své značky i svých věrných řidičích.

V seriálu zazáří hvězdy jako Michiel Huisman („Game of Thrones/Hra o trůny“), Walter Davidson, Robert Aramayo („Game of Thrones/Hra o trůny“) jako William (Bill) Harley a Bug Hall („The Little Rascals/Malí uličníci“) ztvárňující Arthura Davidsona. V dalších rolích například Stephen Rider („Daredevil“), Jessica Camacho („Sleepy Hollow/Ospalá díra“), Daniel Coonan („EastEnders“), Annie Read („Awkward/Nešika“), Wilson Bethel („Hart of Dixie/Doktorka z Dixie“), Dougray Scott („Mission: Impossible 2″), Gabe Luna („Matador“), Alex Shaffer („Win Win/Jak vyhrát a nezbláznit se“) a nováčci Essa O’Shea a Sean Scully.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít