Jako každý rok, tak i letos se bude pořádat týdenní konference WWDC firmy Apple. Od té letošní můžeme očekávat představení nových „stabilnějších“ operačních systémů iOS 9 a OS X 10.11 společně s novou službou pro přehrávání hudby Apple Music, předělaným iTunes rádiem a nativními aplikacemi pro Apple Watch.

Škodou je fakt, že se na letošní koferenci WWDC nedočkáme nové, v pořadí již čtvrté generace jablečného set-top boxu Apple TV. Tento kousek hardwareu s čipem Apple A8 a větší interní pamětí by měl přijít s:

  • novým ovladačem s dotykovými tlačítky a podporou gest
  • hlasovou asistentkou Siri
  • vlastním obchodem aplikací

Díky vlastním aplikacím by se Apple TV mohl stát multimediálním hubem a nebo herní konzolí.

A proč se tohoto pomocníka na letošním WWDC nedokáčme? Je to rozhodnutí manažerů Apple, kteří se rozhodli odložit Apple TV díky nedojednanému obsahu v podobě poskytování balíčků zajímavých televizních stanic za nižší ceny. Poskytovatelé obsahu se nedokáží s Apple dohodnout na cenách, právech a technologickém řešení.  Zásadní tedy nejspíš bude, jak tato jednání půjdou dál, ale nová Apple TV pravděpodobně dorazí nejdříve po prázdninách, pokud Tim Cook během léta nevyhlásí netradiční keynote.

A třeba Apple TV bude představena a nebo se alespoň dozvíme o ní bližší informace společně s dalšími zajímavými novinkami. Toto se dozvíme brzy a to v pondělí, 8.6.2015 v 19:00 našeho času na stránkách http://www.apple.com/live/.

Živý přenos z WWDC můžete sledovat:

  • na svém Macu s prohlížečem Safari o verzi 6.0.5 a novější
  • na zařízení s iOS 6.0 a novější, skrze prohlížeč Safari
  • prostřednictvím Apple TV druhé či třetí generace, se softwareem 6.2 a novější

Těšíte se? Já celkem jo, i když mě mrzí, že Apple TV nejspíš představena nebude… Nechme se překvapit!

Apple TV - Třetí generace Apple TV - druhá generace

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít