Nightcrawler: I cesta přes mrtvoly je někdy cíl
HODNOCENÍ80%
80%Totale score
Waardering gebruiker: (0 Votes)
0%

Nightcrawler (2014)

Když už si člověk řekne, že všechno bylo natočeno, že nová nebo alespoň solidně zpracovná témata neleží na chodníku, takže už není pro co žít, protože většina ze současné produkce jsou více či méně nějakým způsobem pouze recykláty už dříve viděného. Naštěstí to není úplně pravda. Občas se objeví snímek, který nemusí být, pravda, úplně mega originální, ale drobné nuance jako atmosféra, herecké výkony nebo ztvárnění rolí, zvraty a další atributy posouvají film na vyšší úroveň. Do této kategorie spadá i Slídil (v originále Nightcrawler). Pro mě naprosto překvapivý snímek o adaptabilním zlodějíčkovi, který se objevil ve správný čas na správném místě a díky své odhodlanosti, důslednosti a schopnosti jít doslova přes mrtvoly, buduje kariéru na přinášení videí z míst činu pro televizní zprávy.

Úplně umírám z úlisné vizáže Jakea Gyllenhaala, který musel pro tuhle roli shodit dobrých 15 kilo a jeho propadlé tváře a oči si koledují o titul nejvšestrannějšího a nejuniverzálnějšího herce současnosti. Atmosféra je hustá jak rozpuštěná čokoláda, děj poměrně nepředvídatelný, plný akce a napětí. Tohle se zatraceně povedlo, doporučuju!

hodnocení: 8 / 10

Info k filmu ZDE.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít