Nejzáhadnější místa světa jsou opředena tajemstvím a záhadami, proto působí jako magnet.

Nejzáhadnější místa světa: Nazca Lines, Peru

Série obrovských kreseb, které jsou nejlépe vidět z letadla. Nikdo neví, proč a kdy přesně tyto kresby vznikly.

Nazca Lines

Nejzáhadnější místa světa: Stonehenge, Anglie

Prehistorický monument byl postaven někdy mezi lety 3000 – 2000 př.n.l. Jedná se kameny sestavené do různých kruhů. Někdo tvrdí, že jde o pohřebiště, jiní že je zde spojitost s astrologií. Stonehenge je nejnavštěvovanějším místem ze seznamu nejzáhadnějších míst světa.

stonehenge

Nejzáhadnější místa světa: Puma Punku, Bolívie

Jedná se o součást chrámu Tiwanaku – archeologické naleziště v Bolívii, kde byl podle incké tradice stvořen svět. Místo obsahuje obrovské stavební kameny, největší 7,8 m dlouhý a vážící kolem 130 tun. Dodnes nevíme, jak tyto bloky kamenů byly přepravovány, namontovány na sebe a k čemu sloužily.

Puma Punku

Nejzáhadnější místa světa: Moai, Velikonoční ostrovy

Lidské postavy vytesané lidmi Rapa Nui (1205-1500). Téměř všechny sochy mají velké hlavy (3 osminy velikosti celé sochy). Nejvyšší socha váží 75 tun a archeologové tápou, jak mohly být sochy přesunovány po ostrově.

moai

Nejzáhadnější místa světa: Göbekli Tepe, Turecko

Vznik se datuje přibližně k roku 10000 př. n. l., kdy lidé byli ještě lovci a sběrači. Proto není jasné, jak tito lidé byli schopni postavit kameny a sloupy, které váží až 20 tun. Tyto stavby vznikly dříve než slavné pyramidy.

Göbekli Tepe

Nejzáhadnější místa světa: Plain of Jars, Laos

Tisíce záhadných nádob, které jsou vysoké až 3 m a jsou rozprostřeny ve skupinách v obrovské oblasti. Nač tyto nádoby sloužily?

Plain of Jars

Nejzáhadnější místa světa: Teotihuacan, Mexiko

Místo nedaleko Mexico City, kde jsou pyramidy na ploše cca 20 km2. Tyto pyramidy jsou opředené tajemstvím Aztéků a lákají ročně miliony turistů.

teotihuacan

Nejzáhadnější místa světa: Yonaguni Monument, Japonsko

Skalní útvar byl objeven v roce 1987. V současné době probíhá diskuse, jestli je místo přírodní nebo umělé. Skalní útvar má tvar hvězdy a jeho rozměry jsou 10 x 7 m.

yonaguni monument

Nejzáhadnější místa světa: Údajná Bosenská pyramida, Bosna

V roce 2005 přišli archeologové se zprávou, že u městečka Visoko je 25000 let stará pyramida. V roce 2006 začalo podrobné zkoumání, kdy byly nalezeny tunely a kamenné bloky uvnitř kopce. Nicméně vědci nyní prohlašují, že se jedná o čistě přírodní kopec.

bosenska pyramida

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít