Původní idea superhrdiny je, že nezištně pomáhá lidem, odměnou mu je pouhý vděk v očích krásných slečen, které vyrve ze chřtánu smrti, je skromný, pohledný a vždy stojí na správné straně. (Hotový Mirek Dušín.) Ale i takový superhrdina musí z něčeho žít. Kdo je nejbohatší superhrdina? Který z maskovaných mstitelů má nejhezčí bejvák a který je v balíku i ve skutečném životě?

Nejbohatším hrdinou komiksového světa je rozhodně Black Panther. Tento král malého afrického národa totiž vlastní veškerou zásobu vzácného vibrania. Aby byl jeho filmový představitel podobně zazobaný, musel by ho hrát minimálně Mark Zuckerberg, což se samozřejmě neděje. Filmový Black Panther se jmenuje Chadwick Boseman a celková hodnota jeho majetku nepřevyšuje pět milionů dolarů. (Zatím. Uvidíme, do jakých výšin ho v roce 2018 vystřelí premiéra již zmiňováného Black Panthera.)

Za druhého nejbohatšího superhrdinu je považován Bruce Wayne, neboli Batman, který po rodičích zdědil obrovský majetek. V netopíří masce, a vymazleném batmobilu chrání své město. V nejnovějším filmu, který již brzo uvítáme v našich kinech, ho ztvární Ben Affleck, jehož majetek se pohybuje kolem osmdesáti pěti milionů dolarů.

Další boháč, možná první asociace každého průměrného diváka je Iron Man, občanským jménem Tony Stark. Dědic velkého rodinného podniku a hlavní dodavatel zbraní pro USA. Vyrobil si chytrý oblek, ve kterém může létat a zachraňovat svět. (A balit holky, of crs.) Jeho představitel se mu po finanční stránce, na rozdíl tomu, jako to bylo u Black Panthera, dost podobá. Robert Downey Jr vlastní něco kolem 220 milionů dolarů.

Paradoxně, čím je bohatší originální superhrdina, tím méně bohatý a známý je ten, kdo ho hraje. Rozdíly mezi komiksovým světem a realitou jsou až komicky patrné. Možná je to interní vtip tvůrců, nebo zajímavá náhoda. Ať tak, či onak, připomíná ná to, že realita je drsná, a ani superhrdina to v ní nemá lehké.

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít