Navštěva Apple Museum v Praze

Minulý rok v prosinci (17.12.2015) se v pražské Husově ulici otevřelo první muzeum věnované společnosti Apple a tak jsem si řekl, že počkám až opadne prvotní nadšení. Proto jsem se rozhodl, že navštívím Apple Museum ke konci týdne i za cenu toho, že k víkendu by mohlo být plno.

Co se ví o Apple Museum?

Unikátní expozice muzea představuje nejhodnotnější a nejkomplexnější kolekci počítačů z let 1976 až 2012, a dalších předmětů z produkce společností spojených se jménem Steva Jobse – Apple, Pixar a Next. Mezi jedinečnými exponáty nechybí legendární Apple Lisa, první Macintosh, školní ročenky z dob studií Steva Jobse a Steva Wozniaka a další vzácné rarity. Nové Apple Museum má být  poctou geniálnímu vizionáři, který chtěl a dokázal změnit svět. Umožňuje zblízka prozkoumat odkaz Steva Jobse v podobě revolučních milníků ve světě moderních technologií a nechat se inspirovat fascinujícím příběhem nejúspěšnější firmy v historii lidstva.

 

Apple Museum

A jak to teda v Apple Museum vypadá?

Expozice je koncipována v souladu s filozofií značky Apple – v čistém působivém designu, z kvalitních materiálů a za podpory nejnovějších technologií. Jednotlivé exponáty jsou přehledně uspořádány, umístěny na kvádrech z dokonale hladkého umělého kamene corian. Návštěvníky provází multimediální průvodce, který je k dispozici prostřednictvím chytrého telefonu či tabletu, a to v devíti světových jazycích.

V přízemí pak lidé naleznou stylovou kavárnu a vegan raw bistro s jídly a nápoji, které měl v oblibě i Steve Jobs. Kromě občerstvení jsou připraveny i tablety pro zpříjemnění a ukrácení času. Děti mají možnost využít zábavné interaktivní místnosti.V průběhu tohoto měsíce bude v podzemí budovy otevřena pop artová galerie, která se bude věnovat především českým představitelům tohoto uměleckého stylu 50. let.

Obsah expozice muzea tedy je…

Unikátní expozice, v podobě největší soukromé sbírky Apple produktů na světě, představuje nejhodnotnější a nejkomplexnější kolekci počítačů z let 1976 až 2012 a dalších předmětů z produkce kalifornské společnosti.

Jedinečné exponáty byly zapůjčeny ze soukromých sbírek z celého světa, přičemž nechybí takové skvosty, jako je legendární Apple I, kolekce Macintoshů, iPodů, iPhonů, počítačů NeXT či školní ročenky z dob studií Stevů Jobse a Wozniaka a mnoho dalších vzácných exponátů. Ty do Apple Musea zapůjčili soukromí sběratelé, kteří chtějí zůstat v anonymitě.

Koukněte se do fotogalerie a řekněte… nešli byste taky? 🙂

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít