Ahoj, tímto si budeme povídat o našem těle a jeho superschopnostech. Skutečně, abychom parafrázovali náš oblíbený citát: denně řídíme masem potaženou kostru vyrobenou z hvězdného prachu! Avšak, tento fakt mnohým lidem stále nepřipadá úžasný! Pojďme si tedy připomenout, na co lidé často zapomínají, když se bavíme o lidském těle:

Moje tělo, můj chrám:

 1. TĚLO JE NÁŠ MOBILNÍ PŘÍBYTEK

“Starej se o své tělo, protože to je to jediné místo, kde skutečně musíš žít celý svůj život.”

Uvažovals někdy nad tím, že tělo je ta jediná věc, kterou máš pořád u sebe? Je úplně jedno, jestli „bydlíš“ v Austrálii nebo v ČR, stále obýváš své tělo. Neobejdeš se bez něj. Tělo je totiž dopravním prostředkem pro naší duši. Je mobilní, nemusíš se vázat k žádnému místu. Když si toto uvědomíš, zjistíš, že jsi naprosto svobodný. Zjistíš, že nepotřebuješ spousty materiálních věcí. A také zjistíš, že je na čase si svého těla více vážit a začít se o něj starat. Stejně jako o ten „vlastní dům“.

2. TĚLO JE JEDINÝ NÁSTROJ, KTERÝ POTŘEBUJEŠ KE CVIČENÍ

“Silné tělo, silná mysl.”

Zapomeň na posilovny, činky a podobné nesmysly. Udělej si pár kliků, dřepů a zaběhej si. Rozhýbej své tělo přirozeně. Když tento přístup zkombinuješ se zdravou (rozuměj: rostlinnou) stravou, uvidíš, že se začnou dít zázraky. Dokud nevyzkoušíš, neuvěříš.

3. TĚLO JE SUPERPŘIZPŮSOBIVÉ

„To, co používáš, sílí. To, co nepoužíváš, chřadne.“

Tělo dělá, co mu řekneš. Přizpůsobuje se prostředí, ve kterém se nachází a přizpůsobuje se tvé Mysli. Sedíš pravidelně celý den na židli? Je velmi pravděpodobné, že tě za určitou dobu začnou pobolívat záda a otékat nohy. Chodíš pravidelně ven? Je velmi pravděpodobné, že tě zanedlouho nebude bolet nic. 🙂 Zkrátka: To, co používáš, sílí. To, co nepoužíváš, chřadne. Tělo ti v tomto ohledu vychází maximálně vstříc.

Závěrem:
Buďme vděční našemu tělu, co pro nás dělá. Pojďme ho krmit zdravým jídlem. Pojďme se více hýbat a chodit ven.

S láskou & pro tvou inspiraci,
Good Vibes

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít