Český mládežnický hokej se velmi pomalu zvedá z popela. Možná je i toto tvrzení zatím příliš silné, naši mladíci dlouhodobě nestíhali tempo nejen zámoří, ale i vyspělých evropských týmů. Snad bude brzy lépe. Už dnes se najdou i výjimky, borci, kteří stojí nad ostatními. Jedním z nich je určitě Marcel Barinka.

Bylo hodně zajímavé sledovat, když se v českém mládežnickém reprezentačním výběru objevil jeden z nejlepších hráčů ročníku 2001 Marcel Barinka, syn dlouholetého reprezentačního beka Michala Barinky. Na střídačce vedl mladý výběr coby kouč Marcelův děda Alois Hadamczik. Bohužel Češi přijeli do místa konání turnaje na poslední chvíli a neměli proto čas na aklimatizaci. Český nároďák skončil na letošním ročníku Hlinka-Gretzky Cupu pátý, když podlehl USA i Rusku a po prodloužení porazil Finsko.

Přesto se však ukázaly i světlé momenty a hlavně týmový duch. Nejzářivější hvězdičkou byl právě mladý Barinka, který byl se třemi góly nejlepším střelcem mužstva a jeho bodový počin na prestižním turnaji se zastavil na šesti bodech ve čtyřech utkáních. Ještě před startem turnaje Češi po senzačním výkonu v generálce přetlačili Kanadu a zase to byl Barinka, jenž řídil výhru dvěma brankami.

Není se tedy čemu divit, že si na něj brousí zámořské celky. Z akademie Salcburku se tedy stěhoval do přípravného kempu týmu Halifax Mooseheads, který si ho vybral ve druhém kole jako 106. v pořadí v rámci CHL Import draftu. Ten se týká týmu Western Hockey League, Ontario Hockey League a Quebec Major Hockey League, systém je přesně stanoven, a i letos se draft konal prostřednictvím internetu. Princip je tam stejný jako v NHL a slouží pro evropské hráče (kromě brankářů). Týmy CHL jsou profesionální, takže jakmile hráč nastoupí, byť k jedinému přípravnému utkání v jedné ze soutěží, nemůže už pak na univerzitu, protože ztrácí amatérský status.

Barinka však má obrovskou šanci, že v Halifaxu zůstane. Do přípravy se pustil s vervou, vždyť ve dvou zápasech vstřelil tři góly a přidal asistenci. Navíc je perfektně připraven po jazykové stránce, což je velmi důležitá dovednost. „Všechno je tu rychlejší, důraz je kladen na fyzičku. Ale věřím, že jsem na tom dobře,“ tvrdil Barinka. Určitě ho těší i chvála od hlavního trenéra týmu Erica Veilleuxe. „Marcel je velmi dobrý hráč. Má to v hlavě srovnané i šikovné ruce. Předpoklady, aby se prosadil, tu rozhodně jsou.“ Uvidíme, kam až to Barinka dotáhne, slavná rodinná hokejová tradice má zdatného nástupce. Je zkrátka vidět, že mlaďas je perfektně připraven, poslechněte si tu angličtinu v přiloženém videu.

Foto: Facebook

https://m.youtube.com/watch?v=rX9bmp8E4h0

O autorovi

Paul Jobs
Business Blogger

Svůj job můžete milovat a nebo nenávidět. V obou případech je to prostě jen prostředek k získání dalších prostředků, avšak existují sorty lidí, kteří to prostě dokáží dělat jinak. Jak?

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít