Měsíc bez laktózy si nedovedete představit? Máme pro vás pár tipů, kterými můžete milované mléko nahradit.

Měsíc bez laktózy

Začínáte se zaobírat zdravějším zdravotním stylem? Zkuste, co s vámi udělá měsíc bez výrobků, které obsahují laktózu. Laktóza je také označována jako mléčný cukr a velkému množství populace nedělá dobře. Na laktózu jsme ale zvyklí a konzumujeme ji denně, takže si to ani neuvědomujeme. Možná se budete cítit lépe, zmizí pocit plného břicha, nadýmání a další problémy s trávením.

Co vynechat?

Sýry lze z jídelníčku škrtnout docela snadno a hlavně jich na trhu najdete velké množství i bez laktózy. Další na řadě jsou jogurty, ty můžete nahradit sojovými produkty nebo je vynechat úplně. Máslo na měsíc nahraďte kvalitním olejem.

Opustit mléko a smetanu je o něco složitější, nespočet lidí si nedovede představit svůj milovaný šálek kávy právě bez mléka či smetany. Nemusíte začít pít černou kávu, zkuste jiné mléko.

Čím nahradit mléko?

Ovesné mléko

Vyznačuje se příjemnou jemně nasládlou chutí. Té je dosaženo pouze přídavkem fermentovaného ovsa – mléko tedy neobsahuje cukry ani jiná sladidla. Skvěle se hodí i do vaření a pečení.

Sojové mléko

Výhodou sojového mléka je kromě absence laktózy i jeho přirozeně bezlepkové složení. V kuchyni jím dokážete plně nahradit kravské mléko. Na trhu je také řada ochucených variant a dezertů.

Kokosové mléko

Má hustší konzistenci než klasické kravské mléko. Použít jej můžete při nahrazovaní smetany, například při zahušťování polévek či omáček. Úžasná chuť a vůně se skvěle hodí do asijských a indických pokrmů. Neobsahuje laktózu ani lepek.

kokosove mleko

Rýžové mléko

Je další skvělá alternativa běžného mléka. Neobsahuje laktózu, lepek ani žádné přidané cukry. Je přirozeně sladké a s ním měsíc bez laktózy zvládnete hravě.

Měsíc bez laktózy by měl potvrdit, jestli vám mléčné cukry nedělají dobře. Pokud se v měsíci bez laktózy budete cítit lépe, není důvod proč s alternativami mléka nepokračovat.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít