7. dubna, Praha – MeetFactory První letošní Veřejný dům vás definitivně probudí ze zimního spánku! Všechny naše dramaturgie spojily síly a připravily pro Vás celonoční umělecký mejdan nabitý speciálními událostmi. Vernisáže, divadlo, hudba, rezidence, performance a workshopy obsadí všechny dostupné prostory smíchovské fabriky. Otevřete oči, nastražte uši, ve čtvrtek 14. 4. v 19:00 to všechno začne.

Galerie MeetFactory uvede skupinovou výstavu Tušení světla, jejímž tématem bude lákavý fenomén “ztraceného vědění”. Svoje díla představí: Caroline Achaintre (FR/UK), Agnieszka Brzeżańska (PL/DE), Bonnie Camplin (UK), Dominik Císař (CZ), Mark Fridvalszki (HU), Maria Loboda (PL/USA), Milan Mikuláštík ((USA). Galerie Kostka uvede výstavu našeho rezidenta Juraje GábCoZra) (aS SKh)a sn naá Mzvoeumlt on Vertikální gradace. Divadlo MeetFactory uvede derniéru představení Woman in Taxi Crossing New York, které vypráví příběh ženy, dlouhodobě hospotalizované v psychiatrické léčebně jako emocionálně nestabilní, a v divadelní zkušebně pak incenaci Všechna temnota světa nemůže uhasit světlo jediné male svíčky, která vznikla na základě textu inspirovaného knihou Petra Šabacha Zvláštní problem Františka S. Hudební sál obsadí se svojí impresionistickou verzí synťákového ambientu Kaitlyn Aurelia Smith (US), kterou na pódiu vystřídá experimentální projekt We Will Fail (PL), ve kterém se těžko napodobitelným způsobem, odkazujícím k techno estetice míchá čistá elektronika se samply a reálnými zvukovými záznamy, a o vrchol večera se svojí minimalistickou fúzí éterického techna a přízračné elektroniky postará portugalský hudebník IVVVO (PT).

IVVVO a We Will Fail jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie. V průběhu celého večera bude také možné navštívit ateliéry našich současných rezidenčních umělců, kteří představí svoje práce. Svoje ateliéry otevřou: Alicja Rogalska (PL), Rona SBtaerrtno s(zI LK)o, kUorsbińansk Sip (PacLe) ,E Spaircas h(C JZon),e As n(TnAe-SC)l aa iIrzea B Taarrraigszae (wFiRcz), (JPuLr)a. j Gábor (SK), Lektoři MeetF Academy Filip Černý. Aldin Popaja a Jan Slovenčík připravili výstavu, performativní setkání a workshop v jednom, kde nebude chybět ani hudba, tanec, dým a projekce.

Akce začíná v 19:00 a pro všechny návštěvníky je vstupné zdarma.
Více informací: ZDE

O autorovi

Paul Jobs
Business Blogger

Svůj job můžete milovat a nebo nenávidět. V obou případech je to prostě jen prostředek k získání dalších prostředků, avšak existují sorty lidí, kteří to prostě dokáží dělat jinak. Jak?

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít