V poslední době si lidé začínají více uvědomovat, že je pravidla společnosti ničí. Každý zná ten pocit, kdy chtěl utéct do černého kouta zavřít oči, chytit se za uši a přemýšlet o své podstatě. Být jen sám se sebou. Někdy vypnout počítač, mobil, celý svět a dívat se na západ slunce nad jezerem.

Jednou jsem tohle zažila, byla jsem tam jen já, voda, tráva, stromy, vítr, slunce a moje myšlenky rozplývající se v ovzduší. Několik dní jsem se neviděla v zrcadle, netrápilo mě, že nemám dokonale učesané vlasy, zapomínala jsem na svou tvář  a více si uvědomovala, kdo vlastně jsem. Už jsem se neschovávala, neměla jsem za co, protože jsem zapomínala na svou identitu a mohu říci, že to bylo něco skvělého.

Zamyslete se, kolikrát denně se podíváte do zrcadla, kolikrát si upravíte vlasy, kolikrát se tak striktně kritizujete a nařizujete si různá pravidla, která vám vlastně vtloukla společnost. Je pro vás tahle schránka důležitá? Jestli ano, tak si uvědomte, že nic není věčné a ani vy nebudete navěky stejní, je jedno kolik diet budete držet, je jedno kolik přípravků na vlasy si budete dávat, stejně z vás nakonec zůstane jen kostra. Vezměte si, že vaše podstata není ve vzhledu, je ve vás samých. Nakonec zůstanou stejně jen vzpomínky a věřte, že vzpomínky na něčí krásu nejsou tak silné jako na krásu jeho srdce a čistotu duše.

Nejde o to kolik vážíte,měříte,ale o to kým jste v srdci.

Nejde o to kolik vážíte,měříte,ale o to kým jste v srdci.

Můžete mi oponovat, já nikomu neříkám, co dělat, já jen říkám, že to co děláte je zbytečné. Kdybyste si jen sečetli každou sekundu, kterou strávíte nad svým vzhledem-zhrozíte se. V této době si už nevšímáme druhých, tahle doba je něco, co se nikdy nemělo stát. Neříkám, že všechno je špatně, já jen říkám, že je jiná cesta a je jen na nás, kterou zvolíme.  Nemyslete na to, jak to změní vaši přítomnost, ale zkuste si představit chvíli, kdy umíráte a vzpomínáte, že jste si vybrali správně. Zkuste žít, abyste nelitovali. Myslím si, že je lepší mluvit s přáteli, s rodinou, chodit ven, než se trápit tím, co o vás ostatní říkají a co vám nakazuje společnost. Uvědomte si, nic není perfektní a nikdy nebude.

Nikdo není perfektní

Nikdo není perfektní

Nejdůležitější je uvědomit si, že společnost tvoří většina a když přesvědčíte většinu, že to co děláte vy je lepší, tak najednou zapadnete. Dělat to co všichni umí každý, nikdo vám nic neřekne, nikdo vám nic nevyčte, ale žít podle svého-to je hrdinství.

Ráda utíkám od společnosti, ráda se vzdaluji své tváře a jen tak ležím a přemýšlím sama o sobě a představuji si, že až jednou budu umírat, tak na sebe budu hrdá.

O autorovi

Denica
Lifestyle Blogger

Netuším co napsat, tohle mi nejde. Měla jsem tendenci se podělit o tom co prožívám každý den, s kým se setkávám, protože jsou lidé co mají zajímavé příběhy, které nikdo nezná a měl by znát.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít