Sledování seriálů se v poslední době hodně rozmohlo

Jak často se průměrný český divák nechá strhnout seriálem? Dáváme přednost kvalitním výpravným seriálům, nebo sitcomům u kterých se nemusí moc přemýšlet? Je pro nás televize pořád vyhledávaným médiem, nebo ji internet definitivně pohřbil do hlubokého hrobu?

Většina lidí věnuje sledování seriálů svůj čas pravidelně, několikrát týdně (44%). 36% diváků si svůj seriál dopřává dokonce každý den a jenom necelých 10% sleduje seriál méně než jednou za týden.

Existuje málo lidí, kteří sledují pouze jeden seriál. (S jídlem totiž roste chuť a seriálová epidemie se šíří…)

60% diváků sleduje souběžně 2-5 seriálů. Při tomhle tempu totiž skoro pořád něco vychází a dá se to bez problémů stíhat bez zanedbávání povinností. Pořád je tu ale čtvrtina diváků, kteří toho sledují tolik
že to ani neumějí spočítat. (Ne že by neuměli počítat, ale zkrátka v tom mají bordel.)

Televize ještě není mrtvá. Průzkum ukázal, že 20% lidí sleduje seriály v televizi. Stejné procento lidí ovšem preferuje portál sledujuserialy.cz, který je z českých portálů nejoblíbenější. Na druhém místě skončily serialycz.cz a topserialy.cz s 12% diváků.

Necelých 30% diváků preferuje fantasy a sci-fi seriály, 20% dává přednost sitcomům, cartoon a anime preferuje pouze 10% diváků. Na telenovely kouká jenom 6 (slovy „šest“) z dotázaných lidí.

Třetina diváků si čte recenze než rozkouká seriál, naopak pouze 6% se vrhne po hlavě do prvního dílu bez zjišťování informací. 25% dá na doporučení přátel a atraktivitu herců. Také hodnocení na ČSFD je pro mnoho lidí klíčové. Neplatí ale, že nejsledovanější seriály jsou ty nejkvalitnější, a obráceně.

Nejsledovanější seriály:

  1. Game of Thrones
  2. Doctor Who
  3. Pretty Little Liars
  4. Faking It
  5. The Vampire Diaries

Jak sledujete seriály vy? Pravidelně, jeden díl týdně, nebo zdoláváte sérii za sérií rychlostí blesku? Stahujete, nebo sledujete online?

O autorovi

PocketBadgers
Cosplay Blogger

Cosplayerka se spoustou keců kolem všeho, oplývající mnohými ctnostmi, kupříkladu medem, mlékem a oblaky ironie.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít