Kniha o kávě (Petra Veselá, 2011)

Nejsem žádný velký znalec kávy a už vůbec ne purista či coffee nazi, ale přišlo mi rozumné si s kávovarem pořídit také literaturu, která by mě uvedla do problematiky. Tento účel kniha plní do puntíku. Zároveň je ale psaná poměrně strohou a nekomplexní formou, takže spíš klouže po povrchu a od každého tématu zde dostanem něco, málokdy však podrobněji nebo uceleně. Najdeme zde celkem obsáhlou praktickou část, ale například u latte art (nějak se tu zapomnělo na alternativu mléka aneb vegani mají smůlu) si nedovedu moc představit jak se budu učit z psaného návodu, když z youtube to jistě půjde o dost lépe. Na druhou stranu je zde množství opravdu nádherných a stylových fotografií, tipů do provozu, tipů na weby atd. Osobně mi trochu vadí strohost a výcucový dojem a již zmíněná coffee nazi striktnost, kdy pravé espresso je ze 7,2 gramů kávy a běda jak ne (piccolo neexistuje!) :D. Tak či onak, je to kniha, která je na našem trhu celkem jedinečná, ale obsah mohl být dotaženější a ucelenější.

hodnocení: 6 / 10

Info ke knize ZDE.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít