Také cítíte každý kilogram navíc? Odmalička jsem válčila s váhou a to skutečně mluvím sama za sebe. Byla jsem dítě jako každé jiné, ani tlustá ani hubená, prostě normální, co víc k tomu říct. Taky jsem odmala cvičila gymnastiku později i závodně aerobik a myslím si, že jsem měla moc hezkou postavu, když se zpětně podívám na fotografie. Každopádně v tom věku jsem vše viděla zkresleně a často jsem kvůli tomu v noci plakala, dívala se kolem sebe na to jak vypadají ostatní slečny v mém věku. Cítila jsem se jako koule, také proto, že mi to stále říkala má rodina a já tomu postupně začínala věřit a to už ve věku sedmi let.

Váha byla pro mě vším, byla to posedlost – vážit se každý den. Hypnotizovala jsem čísla na váze a vztekala se kvůli každému dekagramu. Pamatuji si, že ve škole jsem se s tehdejšími kamarádkami bavili kdo kolik váží a já se styděla a myslím si, že i lhala. Někdy jsem se skutečně nenáviděla, za to, že jsem jedla, za to že jsem přibrala. Vím, že jsem se snažila nejíst, jindy jsem si zase strkala prsty do krku, ale rozhodně né dlouhodobě, byly to stavy, kdy jsem byla zoufalá a postupem času se z toho stalo prokletí.

Takhle to pokračovalo několik let a nikdo si ničeho nevšímal. V období kdy mi bylo asi dvanáct let se vše ještě zhoršilo. Začala jsem být vážně nemocná, musela jsem přestat s tancem, ke všemu jsem se stěhovala a měla jsem i několik psychických problémů. Můj domeček z karet se mi začal hroutit. Bylo to pro mě ohromně stresující – škola, ve které jsem hodně zameškávala kvůli nemoci, ale také i ohledně mého zdraví a i uvědomění, že už nebudu moci závodně sportovat. Přibrala jsem a to dle mých úsudků docela hodně i přesto jsem stále neměla nadváhu a byla jsem úplně normální, ale ve chvíli kdy necháte svoje představy, aby ovládly realitu, tak se objevíte ve velkém problému, stejně jako já.

Já v mých čtrnácti let

Já v mých čtrnácti letech

10420399_921677187861521_5350618814083637541_n (1)

Odstupem času vše vidím jinak

Každý rok to bylo horší a horší. Začala jsem hledat nové způsoby jak se trápit. Trestala jsem se jen za pomyšlení na jídlo. Když jsem si myslela, že jsem snědla víc než bych měla, tak jsem se to snažila vyzvracet, ať už jakýmkoliv způsobem. Někdy jsem pila sklenice slané vody, jindy třeba syrové vajíčko. Začala jsem skutečně trpět psychickým onemocněním, ale stále si toho nikdo nevšímal.

Ovládal mě pocit, že mě každý soudí, že si mě každý prohlíží. Nesnášela jsem se. nechtěla jsem chodit ven a cesta do školy, vedla přes nejzapadlejší místa, jen abych se s nikým nemusela potkat. Nikdo o nic nevěděl. Když jsem jedla tak jsem se nenáviděla, když jsem hladověla, tak jsem ztrácela sama sebe.

Tumisu / Pixabay

Anorexie

V momentální době jsem na tom lépe. Udržuji si svou váhu a nemám extrémní požadavky na svoje tělo. Kdybych měla zhubnout, tak maximálně tak pět kilo a už to by pro mě byl rapidní skok a rozhodně konečná. Kdysi jsem chtěla shodit takových patnáct a po pravdě párkrát jsem se tomu výsledku docela dost přiblížila a na to rozhodně nejsem pyšná. Pomalu, ale jistě si na sebe zvykám a začínám mít sama sebe ráda.

Já v nynější době

Já v nynější době

Chci všem co mají podobný problém, těm co trpěli anorexií, bulimií a nebo stále ještě trpí. Všichni co se nemají rádi, chci vám pomoct. Tím, že vám řeknu, jak je to nesmyslné. Možná je dnešní společnost až moc zaujatá vzhledem, ale i přes to jsme jen lidé. Neexistuje nic zvané dokonalostí. Snažte se být šťastní a netužte po něčem takovém, protože dokonalost není, ale vy ano. A když se budete trápit, tak vám to stejně nepomůže, možná vám bude ještě hůř. Zničte si tu iluzi o tom jak vypadáte. Spočítejte si BMI a když zjistíte, že máte nadváhu, tak si cvičte a zkuste jíst zdravě, ale rozhodně se netrapte i hubnutí se dá užívat.

Život je jen jeden, tělo je jen schránka, měli bychom si začít užívat života!

O autorovi

Denica
Lifestyle Blogger

Netuším co napsat, tohle mi nejde. Měla jsem tendenci se podělit o tom co prožívám každý den, s kým se setkávám, protože jsou lidé co mají zajímavé příběhy, které nikdo nezná a měl by znát.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít