Jaromír Jágr

coby nejstarší aktivní hráč NHL oslavil 15. února již 43. narozeniny. Český útočník, který začal svoji zámořskou kariéru v dresu Pittsburghu v roce 1990, stále patří k největším hvězdám této hokejové ligy. Tuto sezonu zakončil se 47 body na slušivém 106. místě kanadského bodování, přičemž mezi hráči Floridy Panthers – tedy týmu, s nímž prodloužil o další rok smlouvu – skončil druhý. A dále stoupá i v historických statistikách. V kanadském bodování všech dob se osamostatnil na 4. místě s neuvěřitelnými 1802 body, mezi střelci je celkově pátý – doposavad nastřílel již 722 branek. Nebýt toho, že několikrát v jeho kariéře postihla NHL stávka, ale zejména pak, že odehrál tři sezony v dresu ruského Avangardu Omsk v KHL, byl by v součtu gólů a asistencí velmi pravděpodobně hned za nesmrtelným Waynem Gretzkym.

Jaromír Jágr se před pár dny připojil k národnímu týmu a po včerejším, přípravném zápase s Finskem byl koučem Vladimírem Růžičkou nominován do kádru pro mistrovství světa, které začíná už v pátek 1. května. Ač sám ještě nic definitivně nepotvrdil, my v redakci víme, že si domácí šampionát nenechá ujít. A co myslíte vy? Napiště nám svůj názor do komentáře.

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít