Přemýšlíte o tom, že si na letošní Vánoce koupíte nějakou novou herní pecku, ale nevíte kterou? V roce 2015 se urodilo dost kvalitních her, my vám alespoň trochu pomůžeme s výběrem.

 

Pokud se rádi ztrácíte v pustině

FALLOUT 4
PS4/Xbox One/PC

Museli byste pravděpodobně žít zavřeni v atomovém krytu, aby vám uniklo vydání Falloutu 4. Stejně jako hlavní hrdina, který 210 let po atomové válce vylezl na povrch. Hra se tentokrát odehrává v post-apokalyptickém Bostonu. Můžete dlouhé hodiny prolézat pustinu a plnit vedlejší úkoly, budovat osídlení nebo následovat hlavní dějovou linku. Pokud vás bavil Fallout 3, bude vás bavit i toto pokračování. Pro milovníky RPG povinnost.

fallout4head

Pokud máte rádi Hvězdné Války

STAR WARS: BATTLEFRONT
PS4/PC/Xbox One

Tahle Star Wars hra přináší Hvězdné války v takovém detailu, jako nikdy předtím. Od zelených lesů Endoru po zamrzlé hory planety Hoth. Nechá vás bojovat za Temnou i Světlou stranu Síly, za Dartha Vadera nebo Imperátora i za Luka Skywalkera nebo Mistra Yodu. Neobsahuje singleplayer, zaměřuje se jenom na multiplayer. Budete bojovat v rozlehlých mapách v 9 různých modech, z nichž 2 nabízejí možnost hrát až 20 na 20. Nutnost pro fanoušky Star Wars.

STAR WARS™ Battlefront™ Beta_20151012184544

Pokud rádi zběsile střílíte po ostatních

CALL OF DUTY: BLACK OPS 3
PS4/PS3/Xbox One/Xbox 360/PC

Tahle střílečka se skládá ze tří částí. Hlavní příběhová kampaň, která se dá hrát v kooperaci se třemi dalšími hráči, se točí opět okolo kyberneticky upravených vojáků. Následuje klasický multiplayer a  nakonec je tu Zombie mód, kde musíte prostě přežít co nejdéle. Už předchozí Call of Duty: Advanced Warfare nasměroval Call of Duty správným směrem, Black Ops 3 jde naštěstí ještě dál. Tento díl se mimořádně povedl. Bylo by škoda ho minout.

322940

Pokud se nebojíte v zapadlých hrobkách

RISE OF THE TOMB RAIDER
Xbox One/Xbox 360

Pokračování veleúspěšného Tomb Raidera z roku 2013 nás zavede tentokrát až na zamrzlou Sibiř, kam se Lara vydává, aby našla tajemný artefakt Divine Source (Božský Zdroj), který může pomoci zachránit lidstvo. Ale najde mnohem více. Větší, otevřenější svět než kdy dříve. Graficky hra vypadá perfektně, překvapivě i na Xbox 360. Rise of the tomb raider má časovou exkluzivitu, takže majitelé PS4 a PC si budou muset počkat až do příštího roku.

lara

Pokud rádi tiše likvidujete nepřátele

ASSASSIN’S CREED: SYNDICATE
PC/PS4/Xbox One

Nejnovější Assassin’s Creed je tentokrát zasazen do prostředí viktoriánského Londýna, tedy už do poloviny 19. století. Hrát budete za dvojčata Evie a Jacoba Frye, kteří vedou londýnské podsvětí v boji proti nespravedlnosti, zkaženosti a útlaku. A Templářům, jako obvykle. Kromě tradičního tichého zabíjení nepřátel ze zálohy budeme moci prozkoumávat historické město, potkávat reálné postavy nebo třeba závodit v ulicích Londýna v kočáře.

2944857-9297245780-syndi

Pokud rádi kopete do míče

FIFA 16
PS4/PS3/Xbox One/Xbox 360

Nejnovější díl populárního fotbalu přináší vyváženější, více autentický a více vzrušující zážitek z fotbalu než kdy dříve. Nový systém bránění, nové pohyby a kličky posunují hru zase o kousek k realitě. Poprvé také můžete hrát za jednu z 12 ženských reprezentací. Česká republika bohužel chybí, ale to nevadí. I tak se jedná o nejlepší fotbal, co si momentálně můžete zahrát.

2916861-fifa16_xboxone_ps4_gamescom_rmvatl_lr_wm

Alternativy

Letošní rok byl na kvalitní hry i velké návraty velmi bohatý. Zejména v kategorii FPS může být alternativou např. Destiny: The Taken King Collector’s Edition nebo Halo 5. Některým fanouškům bude třeba více sedět Zaklínač 3 než Fallout 4. Nebo sáhnete po osvědčené trilogii Uncharted: The Nathan Drake Collection, pokud vám zrovna nesedí prsatá archeoložka (která mimochodem právě Uncharted hustě vykrádá). Pokud už vám leze krkem každoroční Assassin’s Creed, můžete sáhnout po králi stealth akcí Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Rozhodně je z čeho vybírat a ani u jedné hry neuděláte chybu. Veselé Vánoce!

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít