Aktualizace mobilního operačního systému v iOS 10 přinesla mnoho změn. Jednou z těch větších je i značné rozšíření aplikace Zprávy.

ios-10-messages-app-store-silver-iphone-screenshot-001

Když nyní v iOS 10 v aplikaci Zprávy s někým začínáte konverzaci, svůj text můžete doprovodit množstvím efektů, kreslením malůvek, ale i vtipnými samolepkami,… dobrý ne?. Vedle místa pro psaní zprávy máte tři ikony, které se vám po kliknutí do prostoru pro psaní textu skryjí – stačí je jen opětovně zobrazit šipkou vedle bubliny.

První je vložení fotografie – buď pořídíte novou skrze prostředí zpráv, nebo načtete snímek z galerie. Delším podržením prstu na snímku (nebo pomocí 3D Touch) a zvolení nabídky anotace, můžete do snímku i kreslit.

Druhá nabídka s ikonou srdce skrývá ruční kreslení. Zvolte si barvu a začněte skicovat, cokoli vás napadne. Příjemci pak přijde přesný postup kreslení tak, jak jste skicu vytvářeli. Uživatelé Apple Watch toto jistě znají. Přítomna jsou i různá gesta, díky kterým můžete jednoduše poslat polibek, srdeční tep nebo zlomené srdce.

 

Nový App Store pro aplikaci Zprávy

S iOS 10 ale přibyla možnost posílat příjemcům i nálepky (stickers), což je právě ona třetí nabídka. Bez stažení některých z App Store nemáte v základu žádné, a proto, chcete-li druhou stranu potěšit vtipnou animací, musíte nejdříve některou z dostupných sad stáhnout.Po výběru symbolu obchodu App Store a volbě čtyř teček v levém dolním rohu můžete skrze nabídku „plus“ procházet aplikační obchod, který je určen pouze a jen pro rozšíření Zpráv. Přes plochu a klasický App Store můžete ale v této nabídce také vyhledávat – aplikace pro zprávy poznáte jiným (podlouhlým) tvarem ikony.ios-10-messages-apps-teaser-003

I když má toto vylepšení Zpráv za následek méně slov a více gest, komunikovat tak budete o to více a o to častěji. Jednoduše proto, že vás to bude bavit.

Některé nálepky jsou k dispozici zdarma, některé musíte zaplatit. Některé se vám nainstalují i s domovskou aplikací titulu (Lifesum, Nom Cat), některé vám rozšíří jen a pouze zprávy. Do textu je pak vložíte jednoduchým přetažením tam, kde je chcete mít. Musíte je ale přiřadit některé zprávě, nelze je umístit do prázdného místa.

V obchodě App Store už třeba naleznete i kolekci „Say It with a Sticker“, která vás odkazuje na stažení těch nejlepších nálepek, kterými si na platformě iOS 10 můžete zpestřit komunikaci s okolím pomocí aplikace Zprávy. Druhá strana musí ale iOS 10 mít také, jinak bude nálepka odesílána jako multimediální zpráva. Zprávy s iOS 10 ale umí ještě více. Můžete skrze ně hrát hry, nebo v nich různě využívat funkcí daných aplikací, vše najdete v App Store.

Není všechno vylepšení, které je na první pohled vidět

Posíláte-li někomu zprávu, odešlete ji modrou šipkou v pravém rohu bubliny. Když na ní ale podržíte prst, můžete vašemu textu vložit ještě nějaký efekt – neviditelný inkoust, mírné zobrazení, hlasité zobrazení a bouchnutí. Posunete-li se ještě vedle, můžete zprávu odeslat s balónky, konfety, laserovým efektem, ohňostrojem či kometou. Píšete-li zprávy na šířku, nově můžete text, který následně odešlete, napsat rukou (prstem).

appleios10_message_1I když jsem si při představení tohoto „divokého a dětinského“ vylepšení aplikace Zprávy klepal na čelo, nyní se v duchu Applu omlouvám. Je to totiž opravdu sranda. I když to bude mít za následek méně slov a více gest, komunikovat tak budete o to více a o to častěji a to prostě proto, že vás to bude bavit.

Ale jak víme, není všechno zlato co se třpití a všechno teda má svá ale… Apple si vzal za vzor aplikaci Snapchat, a tak pokud si kresby do dvou minut od odeslání/přijetí nedáte zachovat, již je zpětně nedohledáte. A ještě druhé upozornění: berte v potaz, že s každou nainstalovanou sadou nálepek vám ubývá z volné kapacity paměti telefonu a sama aplikace Zprávy narůstá. To jen, abyste pak nebyli překvapení. Tolik asi k ALE a vůbec k aplikaci zprávy… ale co, už jste využili novinek?

O autorovi

DiGiRaaTii
Technický Guru
Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít