S cílem osvěžit se sahá mnoho lidí po oblíbeném ledovém čaji. A to většinou po baleném, kupovaném a za minimální cenu. Zákazník tedy dostane láhev ledového čaje a očekává, že v něm i onen čaj bude. Některé nápoje mají však do pravých ledových čajů opravdu daleko.

 

Obchodní řetězce často nabízejí ledové čaje plné éček, konzervantů a sladidel. Výjimky slazené přírodními cukry, bez konzervantů a éček samozřejmě existují, ale spočítáte je mnohdy na prstech jedné ruky. Pravidlem jsou spíše čaje obsahující sacharin, aspartam, kyselinu cyklámovou, acesulfam a další ne zrovna vhodné ingredience. Testem prošlo několik tuzemských nápojů, a testovala se chuť a vůně, energetická hodnota a množství sacharidů. Hodnotila se také cena a množství čajové sušiny.

HODNOCENÍ:

  • Nejlépe dopadly TESCO ICE TEA Green Tea + Citrus, SITI Ice Tea Peach.
  • Mezi průměrné se zařadily nápoje Lipton Ice Tea Peach a Rauch Ice Tea Peach.
  • A jako poslední se umístil SAN RAUCH Ice Tea Peach.

SHRNUTÍ:

Kupované ledové čaje vás mohou osvěžit, některé z nich jsou i velmi chutné. Ovšem v případě, že bojujete s váhou, tak se jim raději vyhněte, protože v nich najdete poměrně dost kalorií.

 

DOPORUČENÍ NA ZÁVĚR:

Místo kupovaných balených čajů, si raději udělajte vlastní ledový čaj za pár minut. Zde máte doporučení na několik oblíbených receptů: ROSEMARY ICE TEA, JASMINE ICE ROMANCE, SUMMER GARDEN ICE TEA, CAMOMILE COOLER

 

O autorovi

Myboxx
Lifestyle Web

Exkluzivní web o kultuře, společnosti a lidech. Vše co žijeme, co jsme a čeho jsme součástí. Myboxx - můj svět!

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít