Myslím, že člověk nikdy něco nepřekoná. Člověk dokázal létat, dokázal stavět ohromné stavby, které jsou proti nám skvostem nebe se dotýkajícím. Lidé se toho naučili hodně, překonávali vítr, záplavy, ale něco nikdy nepřekonají a to sami sebe, nikdy nepřekonají své ego. Je to možná troufalé říci, že se to nestane, ale já bohužel vím, že vždycky bude ten, kdo své ego uchrání.

 

Mrakodrap je jako ego,propichuje mraky

Mrakodrap je jako ego,propichuje mraky

Je to normální vidět jen sebe a pod sebou ostatní? Poznala jsem spoustu lidí, co se chovali jako Bůh, ale přitom měli tak zkaženého a prohnilého ducha.

Je to zvláštní doba, lidé kteří nemají co říci stále mluví a ti co by mohli vyprávět dlouhé příběhy mlčí a poslouchají. Paradox celého tohohle světa mě dohání k šílenství, protože ve školách vás učí spoustu věcí, ale porozumět celému tomuhle představení a pochopit, o čem se v něm jedná, to vás nikdo nenaučí, to zjistíte až při posledních slovech na smrtelné posteli.

 Úcta a pokora pomalu umírají pod váhou lidských eg.

Projít se po měsíci je lehčí než odhodit své ego

Projít se po měsíci je lehčí než odhodit své ego

Hra se životem

Jsme loutky svého ega

A nejde tuhle válku vyhrát, člověk co vidí jen sebe neposlouchá, jediná šance a naděje všeho je, že si to uvědomí on sám. Jediné, co je bráno jako možné východisko, je možné asi tak, jako dotknout se slunce.

Mít naději v něco co není potvrzeno, je těžké, ale v Boha přeci lidé věří, proč tedy nevěří i na lepší časy a ztrácejí naději. Já si myslím, že člověk co se takhle chová,  má jen nasazenou masku, možná mu bylo hodně ublíženo a proto si teď chce hrát na vládce, aby se tomu tak již nestalo. Můžeme, jen spekulovat nad tím, proč někdy ego přesáhne samotnou podstatu člověka.

Možná vám přijde ego a podstata stejné, ale ego znamená já a co jiného než já je podstata. Je v tom rozdíl, ego je to jak, se vidíme my, my sami si nastavujeme žebříček a je jen na nás kam se postavíme na kolikátou šprusli dosáhneme. Podstata je naše skutečná podoba, to co lidé odhalují až během života, ego je jen náš výmysl, protože lidé chtějí odpovědi hned. Proto už nevíme kým vlastně jsme, věříme egu, děláme ze sebe něco co nejsme a podstata v nás umírá.

 Možná to je jen fáze a lidé ego odhodí stejně, jako odhodili svou duši.

O autorovi

Denica
Lifestyle Blogger

Netuším co napsat, tohle mi nejde. Měla jsem tendenci se podělit o tom co prožívám každý den, s kým se setkávám, protože jsou lidé co mají zajímavé příběhy, které nikdo nezná a měl by znát.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít