Ahoj, po krátké odmlce tu opět jsme – svěží a spokojení, nabití energií slunce. Počasí je v těchto dnech vážně úžasné. Léto je v plné síle a my jsme spokojení. Doufáme, že ty taky. Zkrátka a dobře: #goodvibes 🙂

Nicméně, náš dnešní příspěvek nebude o počasí, ale bude se točit okolo tématu hudby a jejím nenápadném, avšak zásadním účinku na náš každodenní život.

Hudbu totiž posloucháme každý a nyní, díky mobilním zařízením, ji můžeme poslouchat na každém kroku. Rovnou na začátku upozorňujeme, že žánr hudby neřešíme. Na hudebním žánru opravdu nezáleží, není žádný „lepší“ nebo „horší“ žánr. Hudba je právě jedno z těch velkých subjektivních témat, u kterých platí, že co se líbí mě, nemusí se líbit druhému a naopak. Přít se o to, zda je „lepší“ (například) rock nebo pop je to samé jako přít se o to, zda je „lepší“ zelená nebo modrá barva. 🙂 Doporučujeme ti upustit od podobných diskuzí a investovat svou energii na přínosnější záležitosti. My sami jsme také kdysi hráli v kapele a řešili jsme, která z kapel je „dobrá“ nebo „špatná“, než jsme zjistili, že pro každého je to prostě jiné. Pojďme k sobě v tomto ohledu být tolerantní a nechat si navzájem maximální svobodu pro poslech jakéhokoliv hudebního žánru.

Subjektivní kvalita žánru totiž není na hudbě tou podstatou.

Když se totiž více zamyslíme proč daný žánr nebo kapelu posloucháme, v důsledku nám jde o emoce, které v nás daná hudba vyvolává. Všiml sis, jak tě určitá písnička dokáže doslova z vteřiny na vteřinu nabít energií? A další naopak dostat do melancholické nálady? A co teprve ty nostalgické songy vyvolávající vzpomínku, která je blízká tvému srdci? Jako by daná situace, která se stala v minulosti najednou dokázala ožít, že? 🙂

Hudba je zkrátka mocný nástroj pro rychlé vyvolání emocí a na to tímto příspěvkem chceme upozornit. Emoce, kterou v tobě tvá oblíbená hudba vyvolává a obsah textů tvých oblíbených písniček totiž zásadně ovlivňují tvou podvědomou mysl, která má v důsledku zásadní vliv na realitu, kterou si ve svém životě tvoříš. Pokud například záměrně posloucháš hudbu, která v tobě vyvolává agresi, je velice pravděpodobné, že si do života přitáhneš spoustu konfliktů. A naopak, hudba, která v tobě vyvolává klid a mír přispívá k tomu, že se ti konflikty vyhýbají.

To samé platí o textech písniček. Často se nám stává, že hudebně je daná písnička velmi chytlavá. Ovšem, po přeložení textu na první poslech radostné písničky jsme mnohokrát zjistili, že text je o negativních tématech jako je např. sebelítost, oddělenost, msta, apod. Tato negativní témata jsou krmivem pro ego, čehož bychom se měli vyvarovat. Spíše by nás totiž měla zajímat taková témata, která pozdvihují naši duši.

Hudba a její vliv na kvalitu života

Když jsme tohle zjistili a jako bývalí muzikanti si zpětně projížděli naši hudební kolekci, mnoho našich dříve oblíbených umělců jsme jednoduše (a přirozeně) přestali poslouchat. Rovněž si všimni, že když se člověk osobnostně vyvíjí, mění se zároveň i hudba, kterou poslouchá. Třeba to znáš z tvého okolí nebo jsi to poznal na sobě. Každopádně – věř tomu, že se skutečně dá udělat mnoho písniček, které obsahují pozitivní emoce jak v hudbě, tak v textu. A takovou hudbu doporučujeme dávat si do uší, protože taková hudba dělá tvůj život příjemnějším.

Samozřejmě, že hudba je pouze jedním z mnoha vlivů působících na naši realitu, ovšem fakt, že hudba dokáže okamžitě vyvolat emoce, z hudby dělá velmi silnou proměnnou s ohledem na náš život. Emoce, které získáváme z hudby, nás skutečně dokážou ovládat, ať již krátkodobě nebo dlouhodobě.

Tímto krátkým zamyšlením chceme říct jediné: nepodceňuj, jakou hudbu posloucháš. Vědomě možná změny nepoznáš, ale věř tomu, že podvědomě má emoce vyvolaná poslechem hudby velmi silný vliv na tvůj život.

Z našeho článku si tedy odnes toto:
Kriticky si zhodnoť, jakou hudbu posloucháš a zda její vzkaz pozitivně přispívá tvému životu.
Pamatuj, hudba může být krmivem buď pro tvé ego nebo pro tvou duši.
Rozhodnutí je ale samozřejmě na tobě. 😉

 

Takhle si například představujeme pohodovou písničku na léto aneb načerpej Summer Vibes s Good Vibes. 😉

Užívej léta a poslouchej hudbu, která v tobě vyvolává radost, klid, lásku a vůbec pouze pozitivní emoce! Proč by sis přeci měl pouštět něco, po čem se necítíš dobře? Vždyť to přeci nedává smysl. 🙂 Prožij si zkrátka dobrý život se vším všudy.

Věz, že hudba je nenápadný, ale důležitý komponent spokojeného života.

O autorovi

Good Vibes
Zdraví - Motivace - Život

Zdroj inspirace pro tvou Mysl a tvé Tělo.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. more information

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít